Viktorina „Jurbarko šviesuoliai“

Viktorina „Jurbarko šviesuoliai“

Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, paaiškėjo viktorinos „Jurbarko šviesuoliai“ nugalėtoja – ja tapo mokytoja Violeta Greičiūnienė. Laimėtojai bus įteiktos simbolinės Lietuvių kalbos draugijos dovanėlės.
Pirmoji viktorina skirta 130-osios pedagogo ir rašytojo Antano Giedraičio-Giedriaus 130-osios gimimo metinėms, todėl ir visi klausimai buvo apie šį Jurbarko šviesuolį. Smagu, kad žinias pasitikrino beveik pusšimtis jurbarkiškių. Lengviausias klausimas buvo apie A. Giedraičio-Giedriaus ir jo žmona Iliuminatos Vasiliauskaitės-Giedraitienės gimimo metus. Daugelis dalyvių suklupo atsakydami į klausimą, kaip vadinamas prietaisas, kuriuo buvo spausdinamas 1919 metais leistas laikraštis „Spindulys“. Reikėjo rinktis atsakymą šapirografas.
Viktorinos organizatoriai – Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyrius ir Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras – džiaugiasi jurbarkiškių aktyvumu ir kviečia visus kitais metais dar aktyviau dalyvauti antrojoje viktorinoje.


Spausdinti   El. paštas