„Vaivorykštės“ aktoriai vėl svečiavosi Troškūnuose

„Vaivorykštės“ aktoriai vėl svečiavosi Troškūnuose

Birželio 30 – liepos 4 dienomis Troškūnų miestelio (Anykščių r.) centre esančiame bernardinų vienuolyne vėl šurmuliavo jaunieji teatralai – čia vyko jau 21-oji edukacinė stovykla-festivalis „Troškimai“.
Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ (vad. Birutė Šneiderienė) atstovės, kartu su kitais vaikų ir jaunimo teatrų aktoriais iš Troškūnų, Ignalinos, Pasvalio, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus, praleido penkias nuostabias dienas teatro, muzikos, šokio ir dailės kūrybinėse laboratorijose, įkvepiančiuose koncertuose ir spektakliuose.
Teatrinius gebėjimus jaunieji aktoriai tobulino su aktoriais Gabrielia Kuodyte ir Tomu Kyzeliu, aktore, režisiere, teatrologe Violeta Trečiokaite-Mičiuliene, režisieriumi Gyčiu Padegimu, aktoriumi Vidmantu Fijalkausku ir mokytoja Milda Razauskiene, į muzikos ir ritmo pasaulį niro kartu su teatro „Teatriukas“ aktoriais Dalia Mikoliūnaite ir Žilvinu Ramanausku, teatro ir kino aktoriumi Andriumi Povilausku, japoniško buto šokio pamokas gavo iš teatro „Okarukas“ įkūrėjos aktorės Ingos Sakurako san, viešojo kalbėjimo įgūdžius tobulino su aktoriumi Vytautu Kontrimu, Troškimų dienoraščius rišo su Meno terapijos ir socializacijos instituto „VYTA“ edukatore Egle Daubaraite, o naujus pojūčius patirti jiems padėjo aktorė Raminta Šniaukštaitė, ne tik vedusi teatro kūrybinę laboratoriją, bet ir maudžiusi stovyklautojus gongų garsuose.

Įspūdinga buvo ir festivalio meninė dalis – Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios požemiuose vyko Clara Giambino ir grupės, Sauliaus ir Jokūbo Bareikių, Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio koncertai, šokio teatro „Okarukas“ performansas „Voyager“, režisieriaus Sauliaus Varno spektaklis pagal S. Beketą „Dabar manyje visai kita ugnis“. Šeštadienio vakarą didžiojoje scenoje bernardinų vienuolyno kieme griaudėjo elektroninio roko grupės „Royce“ ir Manto Jankavičiaus su grupe koncertas.
Neabejojame, kad šios penkios nuostabios dienos jauniesiems teatralams tapo išskirtiniu gyvenimo nuotykiu, už kurį jie nuoširdžiai dėkoja visiems su jais dirbusiems aktoriams, režisieriams ir pedagogams, bendraamžiams iš kitų teatrų, puikiosioms virėjoms, kasdien maitinusioms su meile pagamintais pusryčiais, pietumis ir vakarienėmis, o ypač žmonėms, kurių dėka šis festivalis galėjo įvykti – Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus darbuotojams, Troškūnų teatro studijos „Mes“ merginoms ir pačiai nuostabiausiai jų vadovei, festivalio sielai Jolantai Pupkienei.


Spausdinti   El. paštas