Tradicinės Užgavėnės šiemet buvo ramesnės

Tradicinės Užgavėnės šiemet buvo ramesnės


Kovo 1-ąją Jurbarko, Girdžių, Skirsnemunės ir Žindaičių gyventojai pasitiko Užgavėnes, paskutinę žiemos šventę, simbolizuojančią šalčio, sniego ir ledo išvarymą, siekiant prisišaukti pavasario šilumą ir žalumą.
Kasmet Jurbarko kultūros centre ir skyriuose ši šventė būdavo triukšminga ir linksma, žavinti liaudiško humoru ir kūrybingumu.
Šiais metais, kai netoli nuo mūsų, Ukrainoje, vyksta karas, griaunami gyvenimai ir žudomi žmonės, Užgavėnės nebebuvo tokios linksmos ir pašėlusios kaip anksčiau.
Girdžiuose visą dieną žiemą baidė Morė. Žindaičiuose Morė sudeginta su viltimi, kad ne tik žiema bus išvaryta, bet ir visos blogybės bei negerumai sudegs kartu su ja.
Jurbarko kultūros centro persirengėliai priešpiet aplankė vaikų lopšelį-darželį „Nykštukas“, „Ąžuoliuko“ mokyklos mažuosius, vėliau kartu su Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokiniais pasirungė liaudiškose rungtyse, triukšmingai skanduodami vijo žiemą iš kiemo, vaišinosi blynais ir arbata, bei sudegino žiemos simbolį – Morę.
Vakare prie Jurbarko kultūros centro skambant Jurbarko kultūros centro folkloro grupių „Imsrė“ ir „Imsriukai“ (vad. Birutė Bartkutė) atliekamoms dainoms drauge su didžiąja tradicine More apvalančioje ugnyje supleškėjo ir mažosios įvairių miesto įstaigų – „Ąžuoliuko“ mokyklos, vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Naujamiesčio progimnazijos, VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ ir Jurbarko krašto muziejaus – pagamintos Morės, kad kartu su jomis ne tik žiema išeitų, bet baigtųsi ir visos negandos bei blogis, kad ateinantis pavasaris atneštų atgimimą, šviesą ir taiką.


Spausdinti   El. paštas