Teatro gerbėjus Jurbarke ir Smalininkuose sukvietė teatro meno šventė „Senjorai ir jaunystė“

Teatro gerbėjus Jurbarke ir Smalininkuose sukvietė teatro meno šventė „Senjorai ir jaunystė“


Spalio 9 ir 10 dienomis Jurbarko kultūros centre ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų skyriuje vyko tradicinė, jau dvyliktoji, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro (vad. D. Samienė) organizuota teatro meno šventė „Senjorai ir jaunystė“.
Spalio 9-ąją žiūrovai rinkosi į Jurbarko kultūros centro mažąją salę, kurios prieigose juos pasitiko leidinių paroda. Scenografiškai įforminta ji priminė teatro sandėlyje atvertus lagaminus su senais Jurbarko, Lietuvos ir užsienio laikraščiais, profesionaliais teatro leidiniais ir kultūros žurnalais bei knygomis apie Konstantino Glinskio teatrą.
Teatro šventę pradėjo šeimininkai – Konstantino Glinskio teatras – pristatę spektaklį „Kenotafas. Paminklas mokytojai“ pagal R. Granauską (scen. aut. ir rež. D. Budrytė-Samienė). Po spektaklio įvyko susitikimas su režisieriumi Gyčiu Padegimu, kuris gali būti vadinamas lietuviško teatro kūrimosi enciklopedija, na, o mūsų kraštietis režisierius Konstantinas Glinskis užima joje didelį skyrių! Kaip pasakė mūsų teatro garbioji senjorė Birutė Skandūnienė, apie kraštietį režisierių sužinojome tiek daug naujo ir įdomaus, kad mums, aktoriams, netgi buvo nepatogu, kad iki šiol to nežinojome. Režisierius G. Padegimas patvirtino, kad Konstantino Glinskio teatras garbingai tęsia aristokratišką, etišką, lietuvišką kraštiečio režisieriaus tradiciją. Nuotoliniu būdu iš Portugalijos ir Airijos prisijungusios buvusios teatralės Rugilė Sabonytė ir Agnė Banytė džiaugėsi teatro gyvenimu ir linkėjo sėkmės!
Vėliau parodytas vizualiai gražus ir muzikalus Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ spektaklis B. Pūkelevičiūtės „Rauda“ (rež. J. Šimaitienė).
Antrąją šventės dieną, sekmadienį, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų skyriuje jungtinis Konstantino Glinskio ir Smalininkų „Ąžuolynės“ teatras parodė H. Kunčiaus grotesko pjesę „Jonas Sobieskis“ (rež. A. Vidžiūnas), o Viljandi Seasaare ir Tartu Must JaAm jungtinis teatras (Estija) – spektaklį „Rėmai“ (scen. aut. ir rež. Janno Puusepp). Po spektaklių įvyko tradicinės operos solisto Vlado Baltrušaičio vardo nominacijos „Veidu į Lietuvą“ įteikimas. Ją pelnė muzikaliausias atlikėjas – Artūras Būtėnas (jungtinis Jurbarko-Smalininkų teatras), o kaip muzikaliausias teatras – Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“. Vertinant pretendentus prioritetas buvo skiriamas gyvam muzikos atlikimui. Šventė baigta komisijos narių Gitanos Tenikaitienės ir Andželos Jagminaitės dueto atliekama liaudies daina „Muzika“.


Spausdinti   El. paštas