Skirsnemunėje nuaidėjo tradicinė miestelio šventė

Skirsnemunėje nuaidėjo tradicinė miestelio šventė

Kasmet per Šv. Baltramiejų Lietuvą palieka gandrai, o į Skirsnemunę miestelio gyventojus ir svečius sukviečia tradicinė miestelio šventė.
Šiemet ji vyko rugpjūčio 22-ąją. Ankstyvą rytą miestelį ir aplinkinius kaimus pažadino plieno žirgus pasibalnoję šventės kviesliai. Šventė prasidėjo Šv. Baltramiejaus atlaidais Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčioje. Po Mišių nuskambėjo Jurbarko kultūros centro moterų choro „Saulė“ ir jaunuolių choro „Bildukas“ (vad. D. Lapienė) koncertas.
Miestelio stadione vyko futbolo varžybos Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos taurei laimėti.
Šventėje dalyvavusius mažuosius Skirsnemunės biblioteka pakvietė į edukacinius užsiėmimus.
Ir mažus, ir didelius žiūrovus sudomino įspūdinga Jurbarko ugniagesių gelbėtojų programa.
Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus salėje atidaryta Zigmo Morlenco ir Rūtos Vasiliauskienės tapybos darbų parodos  „Iliuzijų spalvos“. Susirinkę skirsnemuniškiai ir svečiai ne tik galėjo pabendrauti su paveikslų autoriais, bet ir išklausė puikų improvizuotą kompozitoriaus ir atlikėjo Kęstučio Vasiliausko bei pučiamųjų instrumentų virtuozo klaipėdiečio Pranciškaus Narušio koncertą.
17 val. įvyko neabejotinai visų labiausiai lauktas kultūrinis įvykis – Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatro „Pakeleivis“ (vad. B. Šneiderienė) premjera. Šį kartą žiūrovams buvo pristatytas N. Gogolio „Revizorius“, visus įtraukęs į pašėlišką veiksmą, sužavėjęs įspūdingais kostiumais ir išskirtinėmis, nors ir minimalistinėmis, dekoracijomis.
Šventė toliau tęsėsi lauke. Šventinis koncertas pradėtas futbolo varžybų nugalėtojų apdovanojimu. Pirmąją vietą ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos taurę laimėjo Gelgaudiškio komanda. II vieta atiteko Jurbarko jaunimui, III – Skirsnemunės, o IV – Seredžiaus komandoms.
Po Seimo nario Ričardo Juškos ir Skirsnemunės seniūno Aido Mozūraičio sveikinimo žodžių prasidėjusiame koncerte pasirodė Jurbarko kultūros centro kolektyvai: kapela „Santaka“ (vad. P. Pojavis), liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė), Skirsnemunės skyriaus moterų vokalinis ansamblis  „Vikinda“ (vad. O. Jurėnienė). Visus sužavėjo raudoniškio bardo Rimo Liorančo dainos.
Šventę vainikavo grupės „Trivašis“ koncertas.


Spausdinti   El. paštas