Pristatytas filmas „Juozas Jakavonis-Tigras“

Pristatytas filmas „Juozas Jakavonis-Tigras“

Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Tremtinių ir politinių kalinių metais. Siekiant paminėti šiuos metus, gegužės 19 dieną vyko filmo „Juozas Jakavonis-Tigras“ pristatymas ir susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo nare Angele Jakavonyte – Juozo Jakavonio dukra.
Juozas Jakavonis-Tigras buvo vienas žymiausių partizaninio judėjimo dalyvis, politinis kalinys, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, Laisvės premijos laureatas. Juozas Jakavonis ginkluoto pasipriešinimo okupantams kelią pasirinko būdamas 19-os metų, 1944 m. tapdamas Adolfo Ramanausko-Vanago būrio partizanu. 1945 m. J. Jakavonis kartu su kitais partizanais savo tėvų sodyboje įrengė bunkerį, į kurį vėliau buvo perkeltas A. Ramanausko-Vanago vadovaujamas Merkio rinktinės štabas. Partizanas buvo suimtas, kalėjo tremtyje, tačiau niekada neišdavė savo likimo broliu ir buvo ištikimas Tėvynei. Filme „Juozas Jakavonis-Tigras“ pateikiami autentiški pačio partizano pasakojimai, išgyvenimai ir prisiminimai, kurie ne tik ypatingai skaudūs, bet ir jautrūs bei šilti – Tigras pasakoja apie savo tėvelius, šeimą, senelius, sunkius kalėjimo metus ir tai, kas jam leido niekada nepasiduoti ir išlikti tvirtu žmogumi.
Po filmo J. Jakavonio dukra A. Jakavonytė taip pat pasidalino apie 2021-aisiais Anaplini iškeliavusį savo tėtį bei pristatė lagaminą, su kuriuo jis grįžo iš kalėjimo. Lagamine saugomas ne vienas daiktas, primenantis Tigro gyvenimą ir patirtį. Rankraščiai, knygos, kryželis ir kiti daiktai – tai ypatingos svarbos palikimas, kuris pasakoja ne tik apie vieno partizano, bet ir visos mūsų tautos istoriją.
Nuoširdžiai dėkojame Angelei Jakavonytei už malonią viešnagę, ypatingai šiltus ir įdomius prisiminimus.

 

Daugiau nuotraukų čia.


Spausdinti   El. paštas