Per Jonines – ir liaudies tradicijos, ir kapelos „Santaka“ šventė

Per Jonines – ir liaudies tradicijos, ir kapelos „Santaka“ šventė

Šiuometinės Joninės dėl karantino bei vis dar tebeegzistuojančių ribojimų masiniams renginiams visoje Lietuvoje buvo kiek kitokios. Kitokios jos buvo ir Jurbarke, tačiau tik dėl to, kad kartu su Joninėmis Jurbarko kultūros centro kolektyvas – kapela „Santaka“ (vad. P. Pojavis) – šventė gražią 10-ties metų veiklos sukaktį.
Birželio 23-iosios vakarą į Jurbarko dvaro parką rinkosi jurbarkiečiai ir miesto svečiai, o parke juos sutiko šventės šeimininkai – folkloro grupės „Imsrė“ ir „Imsriukai“ (vad. B. Bartkutė), bei sukaktuvininkai kapelos „Santaka“, švenčiantys veiklos 10-ąsias metines, muzikantai.
Pirmoji šventės dalis buvo skirta kapeloms. Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“, atliko savo kolektyvo per 10 metų sukaupto repertuaro koncertinę programą. Linksmas melodijas, puikias dainas atliko svečiai iš Kauno – kapela „Smilga“ (vad. K. Bačkutis).
Šventėje netrūko nieko: nei gražių liaudiškų Joninių tradicijų, nei skambių „Imsrės“ moterų atliekamų sutartinių, nei sveikinimų Jonams ir Janinoms. Vakaro pabaigoje sukaktį švenčiantį kolektyvą sveikino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius bei Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė.
Vėliau šventėje vyko gražios Joninių apeigos ugnies garbinimas, kurių metu buvo uždegtas didžiulis, šviesus Joninių laužas, magiški burtai ir vainikėlių plukdymas upe. Likusį vakarą degant laužui aikštėje netrūko šokančiųjų –už pačia geriausią šventinę nuotaiką ir nuostabias dainas dėkojame atlikėjui Deividui Basčiui.
Nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams, o ypač – žiūrovams, kurie gražiausias Jonines sutiko šventiškiausiame Jurbarko Dvaro parke.

Šventės video žr. čia.


Spausdinti   El. paštas