Nacionalinis jaunimo choras Jurbarke

Nacionalinis jaunimo choras Jurbarke

Lapkričio 25–26 dienomis Jurbarko kultūros centre vyko kūrybinė laboratorija „Nacionalinis jaunimo choras“, skirta jauniesiems chorų ir vokalinių ansamblių vadovams. Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamos penkių sesijų kūrybinės laboratorijos „Nacionalinis jaunimo choras“ tikslas – muzikinį išsilavinimą turintiems, neseniai su choru, vokaliniu ansambliu dirbti pradėjusiems ar kolektyvą burti ketinantiems kultūros centrų darbuotojams suteikti kompetencijas, kurias ateityje jie galėtų pritaikyti dirbdami su kultūros centrų meno kolektyvais. Penkių sesijų kūrybinė laboratorija „Nacionalinis jaunimo choras“ rugsėjo ir spalio mėnesiais jau vyko Palangoje, Molėtuose ir Birštone. Kiekvienoje kūrybinės laboratorijos sesijoje su choru dirbo vis kitas užsienio lektorius, supažindinantis dalyvius su inovatyviomis ir aktualiomis temomis, papildantis koncerto repertuarą naujais choreografijos ir vizualizacijos aspektais.

Jau ketvirtojoje kūrybinės laboratorijos sesijoje, kuri vyko Jurbarko kultūros centre, su Nacionaliniu jaunimo choru dirbo energijos ir pozityvumo kupina choro dirigentė iš Suomijos Merzi Rajala. Jaunuosius chorų ir vokalinių ansamblių vadovus lektorė mokė improvizacijos technikos, ritmikos, įsidainavimo pratimų. Šeštadienį ji vedė atvirą paskaitą „Choirs for ecoside law“ ir pristatė projektą bei specialius kūrinius, atkreipiančius dėmesį į ekologinius nusikaltimus ir skleidžiančius žinią apie gamtos išsaugojimo problemas.

Darbingą savaitgalį vainikavo koncertas Jurbarko krašto muziejaus Parodų ir koncertų salėje. Reginį papuošė Jurbarko kultūros centro šviesos inžinierius Gintaras Zareckas, chorui akomponavo Jurbarko kultūros centro koncertmesiterė Evelina Tamošaitytė. Koncerte publika išgirdo ir pamatė kūrybinės sesijos rezultatus – teatralizuotoje koncerto programoje skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, paliečiantys gamtos, stichijų ir klimato kaitos temas. Choro meno vadovas ir dirigentas – Povilas Vanžodis.

Džiaugiamės, kad šis nuostabus projektas neaplenkė Jurbarko ir suteikė galimybę išgirsti ypatingą koncertą. Gruodžio 9–10 d. Nacionalinis jaunimo choras viešės Pasvalyje ir Pakruojyje.

Paskaita Jurbarko kultūros centre.

Koncertas Parodų ir koncertų salėje.


Spausdinti   El. paštas