Magiškos Joninės Jurbarke

Magiškos Joninės Jurbarke

Birželio 23-ąją, visoje Lietuvoje ligi paryčių liepsnojo gražiausi ir šviesiausi laužai – visuose miestuose ir miesteliuose buvo švenčiamos Joninės. Jurbarke trumpiausia metų naktis taip pat buvo skambi, šviesi ir labai smagi. Dieną jurbarkiečius atvykti į Jurbarko Dvaro parke vykusias Jonines kvietė gausus būrys šventės kvieslių.
Vakare į Dvaro parko aikštę dainuodamos „Užteka, teka šviesi saulelė“ žengė Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ ir „Imsriukai“ (vad. B. Bartkutė) dainininkės ir visus kvietė į gražias apeigas. Po dar keleto „Imsrės“ ir „Imsriukų“ dainų susirinkusius jurbarkiečius pasveikino šventės vedantysis (G. Zareckas) ir į sceną pakvietė Jurbarko kultūros centro moterų vokalinį ansamblį „Verdenė“ (vad. D. Jonušauskienė), kuri Jonams, Janinoms ir visiems žiūrovams padovanojo keletą skambių dainų. Tuo metu aplink sceną kupoliauti kvietė folkloro grupės „Imsrė“ ir „Imsriukai“ dainininkės ir skynė gražiausius žolynus, skirtus ne tik vainikams pinti, bet ir sveikatai gerinti. Nutilus moterų vokalinio ansamblio „Verdenė“ dainoms Dvaro parko aikštėje karaliavo šokiai – Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė) ir liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“ (vad. I. Janauskaitė) atliko gražiausius savo šokius. Po linksmų Jonų ir Janinų šokių Dvaro parką vėl užliejo gražiausios lietuviškos melodijos, kurias susirinkusiems dovanojo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vad. P. Pojavis), po skambių kapelos „Santaka“ dainų, aikštėje vėl sukos Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ ir liaudiškų šokių kolektyvo „Sūkurėlis“ poros. Vėliau šventėje vyko gražios Joninių apeigos ugnies garbinimas, kurios metu buvo uždegtas didžiulis, šviesus Joninių laužas, magiški burtai ir vainikėlių plukdymas upe. Likusį vakarą degant laužui aikštėje netrūko šokančiųjų – už pačia geriausią šventinę nuotaiką ir nuostabias dainas dėkojame atlikėjai Irenai Starošaitei.
Nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams, o ypač – žiūrovams, kurie gražiausias Jonines sutiko šventiškiausiame Jurbarko Dvaro parke.


Spausdinti   El. paštas