„Lauro vainikas“ į Skirsnemunę sukvietė teatro gerbėjus

„Lauro vainikas“ į Skirsnemunę sukvietė teatro gerbėjus

Rugsėjo 25-ąją teatro gerbėjus į Skirsnemunę sukvietė III-oji respublikinė mėgėjų teatrų šventė „Lauro vainikas“. Savo spektaklius joje parodė trys puikūs teatrai. Šeimininkai – Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ (vad. Birutė Šneiderienė) pristatė savo naujausią kūrinį – Nikolajaus Gogolio komediją „Revizorius“, šmaikščiai pašiepiančią korumpuotą valdininkiją.
Pasibaigus spektakliui, trumpoje, bet jaudinančioje ceremonijoje skirsnemuniškių teatras patvirtino, kad nuo dabar ir visados jis bus vadinamas „Pakeleivio“ vardu ir pristatė publikai savo naująją vėliavą bei logotipą. Primename, kad praėjusių metų pabaigoje Skirsnemunės mėgėjų teatras Facebook‘o puslapyje kreipėsi į savo stebėtojus ir sekėjus, prašydamas padėti išsirinkti vardą. Iš šešių pateiktų vardų aiškia persvara buvo išrinktas „Pakeleivis“.
Puikų literatūrinį-muzikinį spektaklį „Rauda“ pagal to paties pavadinimo Birutės Pūkelevičiūtės draminę poemą pristatė Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ (vad. Jolanta Šimaitienė). „Rauda (Lietuvos partizano apgarbstymas)“ – tai pasakojimas apie tautos formavimosi metą  apdainuojant didvyrių žygius. Tai tarsi paminklas didvyrių motinoms, seserims bei sužadėtinėms, ilgus amžius kentėjusioms ir mėginusioms ginti savąjį kraštą nuo okupantų.
Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatras ( vad. Ramunė Uždavinienė) sužavėjo žiūrovus moderniai interpretuota visiems žinoma Balio Sruogos komedija „Dobilėlis penkialapis“, kurioje  šmaikščiai atskleisti vyrų ir moterų santykiai.
Pertraukose tarp spektaklių žiūrovams nuobodžiauti neleido smagios Jurbarko kultūros centro Girdžių vokalinio ansamblio (vad. Algimantas Vizbara) dainos.
Džiaugiamės, kad šiuo sunkiu pandemijos metu nei aktoriai, nei žiūrovai neužmiršta kilnaus ir įkvepiančio teatro meno, padedančio filosofiškai priimti ir įveikti visus sunkumus.


Spausdinti   El. paštas