Labdaros koncertas „Muzika prieš karą“

Labdaros koncertas „Muzika prieš karą“

Sekmadienį, lapkričio 27 d., Jurbarke vyko ypatingas renginys – labdaros koncertas „Muzika prieš karą“. Koncertas vyko Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje, jo metu skambėjo nuostabūs kūriniai, o visi norintieji galėjo aukoti lėšas, skirtas paremti Ukrainos kovotojus. Šio renginio iniciatorius – Andrejus Ozerenskis, vykdantis projektą jau nuo 2014 metų ir apkeliavęs daugelį Lietuvos miestų ir miestelių. Sekmadienio popietę Jurbarke vykęs koncertas prasidėjo renginio vedėjo Gintaro Zarecko ir Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ vadovės Birutės Bartkutės uždegta pirmąja advento žvakute ir nuostabia vargonų muzika, atliekama Lauros Matuzaitės-Kairienės. Apie adventą, ramybę, taikos svarbą ir kitus prasmingus dalykus kalbėjo kunigas Mindaugas Kairys. Vėliau skambėjo jautri bendra giesmė, o po jos pirmoji pasirodė Jurbarko kultūros centro folkloro grupė „Imsrė“ (vad. B. Bartkutė). Po „Imsrės“ pasirodė Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių vokalinis ansamblis „Versmė“ (vad. A. Samys). „Versmė“ vietą bažnyčios priekyje užleido Jurbarko kultūros centro berniukų chorui „Bildukas“ (vad. D. Lapienė), taip pat dovanojusiam keletą gražių dainų. Po berniukų pasirodymo padėkos žodį visiems susirinkusiems, aukojantiems ir koncerto dalyviams tarė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Vėliau suskambo pianino ir smuiko melodijos, kurias atliko Laura Matuzaitė-Kairienė ir Skirmantas Mockevičius. Vėliau savo muzikinę programą dovanojo Jurbarko bardų klubo nariai: Agnė Siriūnaitytė, Naglis Mačėnas, Saulius Lapėnas. Renginio pabaigoje pasirodė renginio iniciatorius Andrejus Ozerenskis ir Arūnas Karnauskas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems buvusiems kartu, aplodismentais šildė atlikėjus ir parėmė Ukrainos kovotojus. Tariame didelį AČIŪ kiekvienam aukojusiam ir prisidėjusiam – renginio metu iš viso surinkta 724,70 Eur. Visi jie bus perduoti Ukrainos kovotojams.

Andrejus Ozerenskis perdavė Jurbarkui Ukrainos karių žodžius: „Linkiu sveikatos. Mano slapyvardis Zev. Aš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerijos padalinių vadas. Šiandien mes kreipiamės į jus, Jurbarko gyventojai, prašydami pagalbos. Mes renkame lėšas dronui, kainuojančiam 20000 Eur ir kurio pagalba koreaguosime mūsų artilerijos ugnį ir dviems palydovinėms antenoms stabiliam ryšiui fronte. Mes labai dėkingi Lietuvai už tą pagalbą, kurią jau suteikė ir prisimename kaip jūs kovojote už savo laisvę ir nepriklausomybę tokioj pat sudėtingoj situacijoj ir blokadoj. Mes taip pat labai dėkingi Andrejui Ozerenskiui ir jo projektui „Muzika prieš karą“, už jo nuolatinę pagalbą gimtajai Tėvynei. Dėkui Jurbarkui, ačiū Lietuvai. Slava Ukraini!“

Daugiau nuotraukų čia.
Video žiūrėti čia.

 


Spausdinti   El. paštas