Kapela „Santaka“ dalyvavo XXI-ame Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalyje „TRIMITATIS“

Kapela „Santaka“ dalyvavo XXI-ame Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalyje „TRIMITATIS“

Balandžio 15-ąją Tauragės kultūros rūmuose nuskambėjo XXI-asis Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalis. Žiūrovus džiugino specialiai šiam festivaliui parengta programa, kurioje tautiniais muzikos instrumentais šiuolaikiškai, patraukliai buvo atliekama įvairių žanrų muzika.
Festivalyje dalyvavo per 500 dalyvių. Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalis „Trimitatis“ rengiamas nuo 2001 metų kasmet vis kitoje savivaldybėje. Jis jau apsuko ne vieną ratą po Žemaitijos miestus ir miestelius, vyko Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Palangos, Šilalės, Plungės, Tauragės, Mažeikių, Rietavo, Neringos savivaldybėse, o į Tauragę sugrįžo jau antrą kartą.
XXI festivalyje dalyvavo visų tautinių instrumentų žanrų kolektyvai: tradicinių kanklių, skudučių, birbynių, koncertinių kanklių, mišrūs tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai, vokaliniai ir folkloro ansambliai iš Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Neringos, Šiaulių, Kuršėnų, Panevėžio, Akmenės, Anykščių, Kelmės, Palangos, Jurbarko, Mažeikių, Šilalės, Šilutės, Plungės, Tauragės.
Jurbarko kultūros centrą festivalyje atstovavo kapela „Santaka“ (vad. P. Pojavis).
Baigiantis festivaliui, nuskambėjus paskutiniams tautinių muzikos instrumentų akordams, Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis kartu su Tautinės muzikos asociacijos „Trimitatis“ vadove Algyte Merkeliene svarbiausius festivalio atributus – vėliavą ir festivalio statulėlę, perdavė kitų metų festivalio organizatoriams – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklai.


Spausdinti   El. paštas