Jurbarke „Tautiška giesmė“ vainikavo VIII vyresniųjų liaudiškų šokių festivalį „Linksminkimos“

Jurbarke „Tautiška giesmė“ vainikavo VIII vyresniųjų liaudiškų šokių festivalį „Linksminkimos“


Liepos 6-ąją būriai jurbarkiečių ir miesto svečių plūdo į Dvaro parką, kur nuo 19 val. vyko VIII vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Linksminkimos“. Spalvinga festivalio dalyvių eisena, nešina vėliavomis ir kolektyvų ženklais, lydima Jurbarko kultūros centro liaudiškos kapelos „Mituva“ (vad. J. Žemliauskienės) muzikos, nuo Jurbarko kultūros centro patraukė į Dvaro parką, kur prasidėjo didysis festivalio koncertas.
Jurbarkiečius, svečius ir festivalio dalyvius pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Spalvingus ir uždegančius liaudiškus šokius žiūrovams dovanojo festivalio svečiai: „Minija“ iš Gargždų, „Jotvingis“ iš Marijampolės, „Alsa“ iš Akmenės, „Vėlunga“ iš Klaipėdos, „Ringis“ iš Prienų, „Mituva“ iš Jurbarko, „Ąžuolas“ iš Garliavos, „Kalnapušė“ iš Nidos, „Vijūnas“ iš Elektrėnų, „Savingė“ iš Kaišiadorių ir, žinoma, festivalio šeimininkai – Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė).
Pradėdami ir baigdami koncertą visi jame dalyvavę kolektyvai drauge sušoko bendrą šokį „Linksminkimos“.
Prieš 21 val. į Jurbarko Dvaro parko aikštę Jurbarko šauliai įnešė didžiulę trispalvę, o susirinkę jurbarkiškiai, miesto svečiai ir festivalio dalyviai galingai užtraukė „Tautišką giesmę“, kurios aidas nuplaukė tolyn Mituvos krantais.
Graži šventė su trenksmu užbaigta bendru festivalio dalyvių šokiu „Gransveras“.
Festivalį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Jurbarko rajono savivaldybė.


Spausdinti   El. paštas