„Dona nobis pacem“

„Dona nobis pacem“

Praėjusį šeštadienį, kovo 23 d., Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje skambėjo draugystės dainos – čia vyko tarptautinis vokalinių ansamblių ir chorų susitikimas „Dona nobis pacem“ (iš lot. k. „Suteik mums ramybę“), kuriame dalyvavo Saulkrastes ir Skultes parapijų ansamblis iš Latvijos (vadovė  Beata Geka), Rygos Jėzaus parapijos choro vadovas Henrijs Kalnins, dirigavęs jungtiniam chorui, Šilutės kultūros ir pramogų centro sakralinis choras „Laudamus“ (vadovė Irena Šemeklienė, akompaniatorė Kristina Budvytytė-Mejerė) ir susitikimo iniciatoriai – Jurbarko kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Jurolė“ (vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė, akompaniatorius Arūnas Samys). Su šiais gražiais kolektyvais jurbarkiečiai susipažino ir užmezgė draugystę tarptautiniame festivalyje Latvijoje. Džiugu, kad graži muzikinė bendrystė tęsiasi ir sulaukėme svečių savo mieste.
Visi renginyje dalyvavę kolektyvai pristatė savo atliekamas programas, koncerte skambėjo dainos ir giesmės, ypač tinkančios Gavėnios laikotarpiui. Visiems ansambliams pristačius savo parengtas muzikines programas, parodų ir koncertų salės skliaustus užliejo galingi bendro choro aidai – Jurbarko, Šilutės ir Latvijos kolektyvai atliko keletą bendrų giesmių, nuskambėjusių ypatingai gražiai. Koncerto pabaigoje visiems kolektyvams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės, o žiūrovai išlydėti nuostabia bendra visų kolektyvų daina.
Verbų sekmadienį Saulkrastes ir Skultes parapijų ansamblis bei Jurbarko kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Jurolė“ koncertavo Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje šventinėse Verbų sekmadienio pamaldose.

Daugiau nuotraukų


Spausdinti   El. paštas