ATNAUJINTO JURBARKO KULTŪROS CENTRO ATIDARYMO ŠVENTĖ

ATNAUJINTO JURBARKO KULTŪROS CENTRO ATIDARYMO ŠVENTĖ

Pirmąją šios savaitės dieną Jurbarko kultūros centrą užliejo be galo išsiilgti garsai ir jausmai: didžiojoje salėje šurmuliavo puikiai nusiteikę žiūrovai, koridoriais skubėjo pasirodymui besiruošiantys šokėjai ir dainininkai, prie pultų susikaupę dirbo garso ir apšvietimo specialistai, nuostabias akimirkas įamžinti ruošėsi fotografas, o mes, visi Jurbarko kultūros centro darbuotojai, su šypsena ir jauduliu pasitikome kiekvieną atkeliaujantį į mūsų naujus namus. Ilgai laukta diena atėjo – lapkričio 20 dieną duris atvėrė atnaujintas Jurbarko kultūros centras. Šios ypatingos dienos buvo laukiama ne vienerius metus. Ir nors vykstant remonto darbams kultūrinis gyvenimas Jurbarke nebuvo sustojęs, sugrįžimo namo laukė tiek kultūros centro darbuotojai, mėgėjų meno kolektyvų vadovai ir nariai, tiek žiūrovai.
Į ypatingą atidarymo šventę besirenkančius žiūrovus šventiška nuotaika pasitiko vos įžengus į kultūros centrą – čia laukė ne tik atsinaujinusi pirmo aukšto fojė su išskirtine puošmena, bet ir šaunieji Jurbarko kultūros centro kapelos „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis) muzikantai bei dainingosios folkloro grupės „Imsrė“ (vadovė Birutė Bartkutė) moterys ir „Imsriuko“ mergaitės.
Šiek tiek anksčiau nei prasidėjo šventinis renginys į atnaujintus mūsų namus atvyko malonūs svečiai: Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška, Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, viceministras Albinas Vilčinskas, ministro patarėjas Sigitas Šliažas, Jurbarko rajono savivaldybės vicemerai Audronė Balčiūnienė ir Edmundas Mačieža, administracijos direktorė Rūta Vančienė, savivaldybės administracijos darbuotojai, Tarybos nariai, rajono seniūnijų seniūnai, savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovai, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, UAB „Projektas KARMA“ komercijos direktorius Stasys Bružas bei kiti, prisidėję prie Jurbarko kultūros centro renovacijos. Visi kartu, vedini Jurbarko kultūros centro direktorės Aidos Bliundžiuvaitienės ir Jurbarko rajono savivaldybės vyriausiojo architekto Sauliaus Lapėno, pirmiausia keliavo apžiūrėti naujas erdves, kurios po renovacijos pasikeitė neatpažįstamai. Pirmo aukšto fojė visus atvykstančius iškart pasitinka jau matyta dailininko-odininko Eugenijaus Kazimiero Jovaišos kurta dekoracija „Pano“, puošianti kultūros centrą nuo pat jo veiklos pradžios – 1980 metų. Toje pačioje erdvėje įrengta ir nauja rūbinė, kurią lengvai galima transformuoti į papildomą erdvę. Renovuojant renginių salę buvo pakeista salės ir scenos grindų danga, išdažytos sienos, sumontuotos naujos žiūrovų kėdės, įrengti patogūs įvažiavimai neįgaliesiems, apsauginiai atitvarai, įsigyta salės vaizdo projekcinė sistema, scenos mechanizacijos įrenginiai ir užuolaidos, apšvietimo ir įgarsinimo aparatūra, akustikos įrengimai. Atnaujintos ir kitos kultūros centro erdvės: kabinetai, tualetai, persirengimo ir grimo kambariai. Antro aukšto fojė įrengta didelių parodų organizavimui reikalinga infrastruktūra – apšvietimas ir speciali įranga eksponatams tvirtinti. Tvarkant antro aukšto fojė buvo išsaugoti čia buvusios keramikės Gražinos Stungurienės kurti molinės sienos dekoracijos fragmentai. Trečiame aukšte įrengta garso įrašų studija.
Apžiūrėję naująsias erdves, šventės svečiai prisijungė prie gausiai susirinkusių žiūrovų ir užėmė vietas naujojoje salėje, kuri spindi estetika, šiluma ir jaukumu. Čia į šventinį renginį atvykstantiems buvo pristatomos nuotraukos, kuriose vaizduojamos ne tik buvusios kultūros centro patalpos, bet ir pats renovacijos procesas – išgriauta žiūrovų salė, scena ir kitos patalpos, dirbantys ekskavatoriai ir kitos panašios akimirkos. Salėje pritemus šviesai, nuostabiais klarneto garsais publiką pasveikino Jurbarko kultūros centro bigbendo „Jada“ koncertmeisteris Vytis Binkauskas. Iškart po to į pilnutėlę žiūrovų salę kreipėsi Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Gintaras Zareckas, skubėjęs pasidalinti su visais, koks nuostabus jausmas vėl stovėti mylimoje scenoje, prieš akis matyti besišypsančius žiūrovus ir girdėti jų karštus aplodismentus. Netrukus renginio vedėjas pakvietė į sceną šių namų šeimininkę – Jurbarko kultūros centro direktorę Aidą Bliundžiuvaitienę, kuri atlydėjo garbius svečius. Atidarymo proga tardama žodį direktorė nuoširdžiai džiaugėsi grįžimo namo jausmu, dėkojo visiems darbuotojams, kolegoms, bendradarbiavusiems tuos ilgus statybų metus, žiūrovams, kurie lankė mūsų renginius, kad ir kokioje erdvėje jie vyko, bei visiems, prisidėjusiems prie to, kad šiandien mes turime naujus, modernius ir jaukius namus, kuriuos kasdien norime puošti įvairiais renginiais ir kultūriniais projektais. Po direktorės žodį taręs Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pasidžiaugė išsipildžiusiais tiek meno kolektyvų, tiek ir žiūrovų lūkesčiais. LR Seimo narys Ričardas Juška prisiminė ilgą renovacijos kelią ir sveikino su pagaliau atėjusia džiugia diena. Atidarymo proga į Jurbarką atvykęs Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys pabrėžė, kad Jurbarko kultūros centras tampa dar atviresnis, prieinamesnis, šiuolaikiškesnis bei jaukesnis. UAB „Projektas KARMA“ komercijos direktorius Stasys Bružas dėkojo kultūros centro darbuotojams, visuomet padėjusiems rasti kompromisą bei įteikė simbolinį atnaujintų namų raktą direktorei Aidai Bliundžiuvaitienei.
Ruošiantis atidarymo šventei, šią ypatingą progą norėjome įamžinti sukurdami kažką naujo, kas taptų gražiu Jurbarko kultūros centro simboliu ir turėtų gražią prasmę – taip gimė idėja sukurti iki šiol neturėtą skambutį. Taigi atidarymo metu, nuskambėjus sveikinimo kalboms, renginio vedėjas G. Zareckas kartu su svečiais ant scenos pristatė naują Jurbarko kultūros centro skambutį, kuris nuo šiol žiūrovus kvies į kiekvieną beprasidedantį renginį. Šis skambutis ypatingas – tai jurbarkiečių neoficialiu himnu vadinamos lietuvių liaudies dainos „Pjaun broliukai“ fragmentai.
Vėliau šventiškoje scenoje karaliavo šokis – nuostabią teatralizuotą programą „Visos mano saulės“, režisuotą buvusio Jurbarko kultūros centro šokėjo choreografo Mato Stirbio, pristatė Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) ir „Sūkurėlis“ (vadovė Kristė Donauskienė). Kiekvienas šokis pasitiktas garsiais aplodismentais, šokėjai, išsiilgę tokio šilto palaikymo, nuoširdžiai dėkoja visiems žiūrovams.
Paskutinį šokį „Triviljonas“ sušoko visi tą vakarą scenoje pasirodę šokėjai, o žiūrovai jiems atsistoję dėkojo garsiomis ovacijomis.
Po šventinio renginio svečiai rinkosi į Jurbarko kultūros centro mažąją salę, kur skambėjo dar daugiau gražių sveikinimo žodžių. Jurbarko kultūros centrą ilgai laukto atidarymo proga sveikino kolegos iš kitų rajono bei regiono kultūros įstaigų, švietimo įstaigų atstovai bei rangovai. Visus susirinkusius vakaro metu džiugino nuostabios profesionalaus saksofonininko Mindaugo Apulskio melodijos.
Po šios ypatingos šventės mes dar kartą įsitikinome, kad didžiausias džiaugsmas ir nuostabiausia dovana yra bendrystė ir buvimas kartu. Be galo gera matyti spindinčius žiūrovų veidus, į didžiąją sceną žengiančius mėgėjų meno kolektyvus ir jausti tą nuostabų grįžimo namo jausmą. Dėkojame Jurbarko rajono savivaldybei, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Jurbarko kultūros centro rėmėjams, rangovams, projektuotojams ir visiems, prisidėjusiems prie renovacijos, įstaigoms, kurios su mumis mielai bendradarbiavo ir įsileido į savo jaukius namus ir žiūrovams, kurie visą laiką lankėsi mūsų renginiuose ir skatino mus eiti pirmyn.
Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė visos įstaigos bendruomenės vardu taria nuoširdžiausią ačiū už nuostabias dovanas, kurios neabejotinai papuoš mūsų naujas, jaukias erdves ir visada primins apie mums brangius žmones ir jų buvimą šalia.

Iki susitikimo renginiuose!

Daugiau renginio nuotraukų.

Atnaujintos Jurbarko kultūros centro patalpos.

Renginio vaizdo įrašas.

 


Spausdinti   El. paštas