Festivalyje „Ant rubežiaus“ dalyvavo kapela „Santaka“

Festivalyje „Ant rubežiaus“ dalyvavo kapela „Santaka“

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose net kelias dienas vyko trankus, garsus ir nuotaikingas XXV jubiliejinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“. Didžiuliame festivalyje dalyvavo gausus būrys įvairaus žanro muzikantų ir kapelų bei dainininkų. Mūsų miestui festivalyje gegužės 29-ąją gražiai atstovavo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis).

Šventiškai paminėta Kaimynų diena

Šventiškai paminėta Kaimynų diena

Praėjusį ketvirtadienį, gegužės 28 d., VšĮ Jurbarko socialinės paslaugos Grupinio gyvenimo namuose turiningai ir jaukiai paminėta Kaimynų dieną. Šventinė popietė prasidėjo kūrybine edukacija, kurią vedė Jurbarko kultūros centro edukacinių programų vadovė Indrė Kateivė. Edukacijos metu gyventojai kartu su svečiais įsitraukė į kūrybinį procesą, gamino spalvingus darbelius, bendravo ir džiaugėsi galimybe išbandyti naują veiklą.

Moterų chorui „Saulė“ prestižiniame tarptautiniame konkurse Lenkijoje – sidabro diplomas

Moterų chorui „Saulė“ prestižiniame tarptautiniame konkurse Lenkijoje – sidabro diplomas

2026 m. gegužės 30 d. Balstogėje (Lenkija), iškilmingoje Branickių rūmų Didžiojoje auloje, vyko 10-asis tarptautinis chorų konkursas „Giesmė Gaudeamus“, subūręs chorinės muzikos kolektyvus iš įvairių šalių. Mūsų kraštui konkurse atstovavo Jurbarko kultūros centro moterų choras „Saulė“ (vadovė Danutė Lapienė, koncertmeisterė Evelina Tamošaitytė). Kolektyvas komisijai pristatė kruopščiai parengtą programą, pademonstravo aukštą meninį lygį, muzikalumą ir sceninę kultūrą.

„Nemunėlio“ šokėjai sukosi nuostabiame festivalyje „Vaikystės glėby“

„Nemunėlio“ šokėjai sukosi nuostabiame festivalyje „Vaikystės glėby“

Gegužės 30 dieną Mažeikių Senamiesčio parką užliejo jaunatviška energija, liaudiško šokio ritmai ir nuoširdžios šypsenos – čia vyko jau V Lietuvos moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Vaikystės glėby“. Įspūdinga šventė subūrė beveik 3 tūkstančius jaunųjų šokėjų iš įvairiausių Lietuvos kampelių bei Lenkijos lietuvių bendruomenės Punske. Džiugu, kad tarp būrio talentingiausių šokėjų dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė).

Jurbarko kultūros centre lankėsi garbinga Kultūros centrų premijos komisija

Jurbarko kultūros centre lankėsi garbinga Kultūros centrų premijos komisija

Vakar, gegužės 27 d., Jurbarko kultūros centrą aplankė malonūs svečiai – „Tautadienio“ proga pasipuošę tautiniais kostiumais pasitikome Kultūros centrų premijos vertinimo komisiją. Jurbarko kultūros centras šiais metais parengė ir vertinimui pateikė paraišką dėl Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos įsteigtos Kultūros centrų premijos kategorijoje „Už mėgėjų meno ir (ar) dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, (ir) ar už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą“. Kultūros centrų premijos vertinimo komisija, susipažinusi su pateikta paraiška, atrinko Jurbarko kultūros centrą tolimesniam vertinimo etapui.

Jurbarko kultūros centras prisijungė prie akcijos „TAUTAdienis“

Jurbarko kultūros centras prisijungė prie akcijos „TAUTAdienis“

Praėjusiais metais Lietuvoje pirmą kartą visuomenė pakviesta jungtis prie tautinės tapatybės iniciatyvos „TAUTAdienis“. Tądien įmonės ir žmonės kviečiami puoštis baltiškais, tautiniais kostiumais ar etnizuotais rūbais. Iniciatyva siekiama padėti prisijaukinti šį rūbą tiems, kurie gal net nėra jo vilkėję, ir paskatinti dažniau juo puoštis svarbiomis gyvenimo progomis. Šiais metais iniciatyvos organizatoriai pakvietė tęsti šią gražią tradiciją ir gegužės 26-ąją susiburti „TAUTAdieniui“. Jurbarko kultūros centras su džiaugsmu priėmė šį kvietimą ir buvo vieni pirmųjų užsiregistravusių – pirmajam šimtukui buvo išsiųstos gardžios „Vilniaus duonos“ dovanos, kuriomis šiandien vaišinome jurbarkiečius.

Choras „Saulė“ iš nacionalinio konkurso grįžo pasipuošusios sidabru

Choras „Saulė“ iš nacionalinio konkurso grįžo pasipuošusios sidabru

Šeštadienį, gegužės 23 d., Kėdainiuose nuskambėjo tarptautinis chorų festivalis ir nacionalinis konkursas „AVE MUSICA“, kuriame dalyvavo Jurbarko kultūros centro „Saulė“ (vadovė Danutė Lapienė). Choristės turėjo galimybę pasirodyti ne tik garbingai specialiai šiam konkursui sudarytai tarptautinei komisijai (nariai atvyko iš Lenkijos, Latvijos ir Sakartvelo), bet ir gausiam būriui kolegų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Visi pasirodę chorai buvo suskirstyti į kategorijas pagal savo sudėtį.

Sakralinės muzikos studija „LUX“ dalyvavo Vyšyvankos dienos minėjimui skirtame koncerte Vilniuje

Sakralinės muzikos studija „LUX“ dalyvavo Vyšyvankos dienos minėjimui skirtame koncerte Vilniuje

Saulėtą gegužės 23-ąją Vilniuje vyko ypatingas renginys – „Vyshyvanka Choir 2026“, skirtas Vyšyvankos dienai paminėti. Renginio tikslas – sukurti didžiulį ukrainiečių ir lietuvių daugiabalsį chorą – kaip Ukrainos palaikymo ir mūsų tautų draugystės simbolį. Šis įspūdingas renginys subūrė šimtus dalyvių iš Lietuvos ir Ukrainos į vieną didžiulį chorą, tapusį laisvės, stiprybės ir vienybės simboliu.

„Versmė“ dalyvavo dainų šventėje „Leiskit į Tėvynę“

„Versmė“ dalyvavo dainų šventėje „Leiskit į Tėvynę“

XVII respublikinėje politinių kalinių ir tremtinių dainų šventėje „Leiskit į Tėvynę“, vykusioje praėjusį sekmadienį, gegužės 24 d., Vievyje, tarp 24 šalies chorų garbingai skambėjo ir Jurbarko vardas – joje dalyvavo Jurbarko kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovas Arūnas Samys). Šventė prasidėjo prasmingomis Šv. Mišiomis Vievio šv. Onos bažnyčioje, o visą dieną lydėjo pagarba tremtinių, politinių kalinių ir tautos istorijos atminimui.

„Dairosi Dievas nuo kalno“ pristatytas Griškabūdyje

„Dairosi Dievas nuo kalno“ pristatytas Griškabūdyje

Praėjusį penktadienį, gegužės 22 dieną, Griškabūdžio kultūros salėje vyko ypatingas kultūros vakaras – Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras (vadovė Danutė Samienė) pristatė poezijos spektaklį „Dairosi Dievas nuo kalno“ (režisierius Albertas Vidžiūnas). Žiūrovai turėjo galimybę pasinerti į jautrų poezijos, muzikos ir teatro pasaulį, kupiną prasmingų žodžių bei emocijų.