Gedulo ir vilties diena paminėta Girdžiuose

Gedulo ir vilties diena paminėta Girdžiuose

Birželio 14-oji Lietuvai primena vieną skaudžiausių istorijos puslapių – tremtį, netektį ir žmonių stiprybę neprarasti vilties net sunkiausiomis akimirkomis. Sekmadienio rytą Girdžiuose prie paminklo „Mūsų atmintis – Laisvei“ būrelis gyventojų susirinko paminėti šią skaudžią datą, vildamiesi, kad viskas ir liks tik prisiminimuose ir istorijos puslapiuose.

Vakaras Algirdo Pauliukaičio atminimui

Vakaras Algirdo Pauliukaičio atminimui

Birželio 12-osios vakarą Jurbarko kultūros centre pagerbtas 1941 m. birželio 14-osios tremtinys, Jurbarko Liaudies teatro įkūrėjas ir ilgametis režisierius Algirdas Pauliukaitis bei jo atminimas. Renginio metu buvo prisimintas ne tik jo gyvenimo kelias, paženklintas tremties išbandymų, bet ir neįkainojamas indėlis į Jurbarko kultūrinį gyvenimą bei teatro tradicijų puoselėjimą. Prisiminimais ir asmeninėmis istorijomis dalijosi ilgametė teatro aktorė, mokytoja B. Skandūnienė, režisieriaus anūkė G. Tarutienė, gydytoja odontologė R. Petrauskienė, režisieriaus marti A. Pauliukaitienė bei kompozitorė R. Šličkutė.

Paminėjome Pasaulinę vandenynų dieną

Paminėjome Pasaulinę vandenynų dieną

Birželio 8 dieną Jurbarko kultūros centro edukacijų erdvėje „Kūrybos sodas“ smalsūs vaikai, vedini edukacinių programų vadovė Indrės Kateivės, dalyvavo edukacijoje, skirtai Pasaulinei vandenynų dienai paminėti. Dalyviai leidosi į pažintinę kelionę po pasaulio vandenynus, susipažino su jų gyventojais, sužinojo įdomių faktų apie banginius, vėžlius, aštuonkojus, krevetes, delfinus ir kitus jūrų gyvūnus. Kad Mėlynasis banginis yra didžiausias žinduolis pasaulyje – ne naujiena.

Jurbarko rajono savivaldybės vėliava – naujos dainos klipe

Jurbarko rajono savivaldybės vėliava – naujos dainos klipe

Birželio 9 dieną Vilniuje, ant Gedimino kalno, buvo galima išvysti įspūdingą vaizdą – gausybę plevėsuojančių trispalvių ir Lietuvos savivaldybių vėliavų. Lietuvos muzikos grupė „Requiem“ pakvietė visos Lietuvos savivaldybes prisijungti prie gražios iniciatyvos ir su savo savivaldybių vėliavomis įsiamžinti dainos „Stebuklų šalis“ filmavime. Jurbarko rajonui atstovavo ir mūsų savivaldybės vėliavą bei Lietuvos trispalvę išdidžiai nešė Jurbarko kultūros centro darbuotojai: Kęstutis Matuzas ir Petras Pojavis.

„Bilduko“ dainos skambėjo „Ąžuoliuko“ gimtadienio proga

„Bilduko“ dainos skambėjo „Ąžuoliuko“ gimtadienio proga

Birželio 5 dieną Jurbarko kultūros centre nuskambėjo dar viena graži sukaktis – Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla šventė 45 metų gimtadienį. Šia gražia proga mokykla surengė aukų vakarą, kuriame prisiminta įstaigos istorija, buvę vadovai, nueitas kelias ir pristatyta dabartis bei sėkmingai plėtojama veikla. „Ąžuoliuko“ bendruomenei skambėjo gausybė sveikinimų ir linkėjimų bei muzikinių dovanų, viena jų – Jurbarko kultūros centro jaunuolių choro „Bildukas“ (vadovė Danutė Lapienė, koncertmeisterė Evelina Tamošaitytė) pasirodymas.

Kapela „Santaka“ koncertavo festivalyje „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot“

Kapela „Santaka“ koncertavo festivalyje „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot“

Birželio 6-ąją Zyplių dvaro sodyboje vykęs medžioklės ir amatų festivalis „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot!“ sukvietė gausų būrį lankytojų, kurie mėgavosi muzika, amatais, kulinariniu paveldu ir įvairiomis pramogomis visai šeimai. Festivalio programą praturtino įvairūs kolektyvai, o tarp jų – ir Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis), savo pasirodymu sukūrusi ypatingą šventinę nuotaiką.

Kapela „Santaka“ koncertavo festivalyje „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot“

Kapela „Santaka“ koncertavo festivalyje „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot“

Birželio 6-ąją Zyplių dvaro sodyboje vykęs medžioklės ir amatų festivalis „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot!“ sukvietė gausų būrį lankytojų, kurie mėgavosi muzika, amatais, kulinariniu paveldu ir įvairiomis pramogomis visai šeimai. Festivalio programą praturtino įvairūs kolektyvai, o tarp jų – ir Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis), savo pasirodymu sukūrusi ypatingą šventinę nuotaiką.

Spalvingame teatrų festivalyje pasirodė Girdžių „Mituvis“

Spalvingame teatrų festivalyje pasirodė Girdžių „Mituvis“

Birželio 6 dieną Voškonių (Kauno raj.) parke „Liepa“ vyko kasmetinis „Gatvės teatrų festivalis“. Pirmą kartą jame dalyvavo Jurbarko kultūros centro Girdžių skyriaus klojimo teatras „Mituvis“ (vadovė Loreta Zdanavičienė). Girdžiai pristatė nuotaikingą spektaklį „Moterų džiaugsmai ir rūpesčiai“ bei dalyvavo kitose veiklose. Žiūrovus džiugino „Baltijos cirko“ artistai, lėlių teatras „ČIZ“, mėgėjų teatras „Be pavadinimo“, charizmatiškasis Ramūnas Rudokas ir kiti festivalio dalyviai.

Bigbendas „Jada“ nardė nuostabioje „Džiazo jūroje“

Bigbendas „Jada“ nardė nuostabioje „Džiazo jūroje“

Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“ (vadovas Gytis Gvozdas, koncertmeisteris Vytis Binkauskas) jau ne pirmus metus aktyviai ir kūrybiškai bendradarbiauja su mūsų regiono kitų miestų jaunaisiais muzikantais – inicijuojami projekto „Tauragė Jazz“ organizatorių, Jurbarko, Tauragės ir Šilalės muzikantai suvienija jėgas kurdami bendrą muzikinę programą. Bendros repeticijos, atsakingas vadovų, aranžuotojų bei visų muzikantų darbas padovanojo nuostabų rezultatą, kurį gausybė žiūrovų išvydo birželio 6-osios vakarą Tauragės vasaros estradoje nuskambėjusiame koncerte.

Moterų choras „Lelija“ vasarą pradėjo festivalyje Palangoje

Moterų choras „Lelija“ vasarą pradėjo festivalyje Palangoje

Jurbarko kultūros centro moterų choras „Lelija“ (vadovė Dalė Jonušauskienė), aktyviai veikiantis jau daugiau kaip 40 metų, turi gražią beprasidedančios vasaros tradiciją – jurbarkietės kiekvienais metais dalyvauja Palangoje vykstančioje chorų šventėje „Su jūra dainuok“. Šiais metais gražus festivalis vyko birželio 6–7 dienomis.