Projekto Lietuvos pažangos vizija - Lietuva 2030 pristatymas

Data: 

Ketvirtadienis, Liepa 28, 2011 - 14:00

Renginys vyks: Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje

 

Pasaulis šiandien prabyla į mus kupina naujų iššūkių kalba. Ir Lietuva privalo atsiliepti, juolab kad esame jau girdimi Europos Sąjungoje ir NATO.

 

Kartu kurdami nepriklausomą Lietuvą pasiekėme išties puikių rezultatų, tačiau turime aiškiai žinoti tolimesnį valstybės raidos kelią – tai svarbu tiek tolesniam mūsų modernėjimui ir atvirumui, tiek savosios tapatybės įtvirtinimui ir išsaugojimui.

 

Mes jau įrodėme, kad galime ir turime kurti kartu. Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030“ parengta ir grindžiama žmonių siūlymais ir mintimis. Daugiau kaip tūkstantis Jūsų idėjų virto dvidešimtmetį apimančiu šalies raidos dokumentu.

 
3r

Pagrindinis Strategijos rengėjas – plačioji visuomenė, kuri aktyviai dalyvavo visuose rengimo etapuose. Siekiant kuo daugiau įtraukti visuomenę jau pačioje Strategijos rengimo pradžioje, skirtinguose regionuose buvo iniciuotos atviros diskusijos dėl Lietuvos vizijos kūrimo. Šalies regionuose veikė idėjų generavimo centrai, visoje Lietuvoje vyko nacionalinė idėjų diena, per visą Strategijos rengimo laiką veikė idėjų bankas. Taip pat buvo paskelbta idėjų Lietuvai savaitė mokyklose, kurios metu mokiniai rašė esė apie Lietuvos ateitį, gabiausi šalies moksleiviai dalyvavo projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ ir siūlė savo viziją. Lietuvos gyventojai ir visi pasaulio lietuviai savo nuomonę apie rengiamą Strategiją buvo kviečiami išsakyti paskelbtoje viešojoje konsultacijoje.

 
 

Strategijos rengimo procesui vadovavo Valstybės pažangos taryba (sudėtis), į kurią susibūrė žinomi verslo, kultūros, meno, mokslo ir visuomenės veikėjai kartu su Vyriausybės ir Prezidentūros atstovais. Valstybės pažangos taryba, analizavo ir įvertino teminių darbo grupių siūlymus ir visuomenės idėjas, parengė Strategijos projektą, kuris buvo plačiai diskutuojamas konsultacijų su visuomene ir viešų aptarimų su socialiniais partneriais etape. Valstybės pažangos taryba ne tik rinkosi į oficialius posėdžius, bet ir dalyvavo visame Strategijos rengime nuo idėjų generavimo centrų iki radijo laidų, kuriose buvo pristatomas Strategijos projektas. Valstybės pažangos tarybos nariai aktyviai dalyvavo viešose diskusijose ir Strategijos projekto aptarimuose

Esamos situacijos įvertinimui, visuomenės pateiktų idėjų analizei ir pasiūlymų gavimui, buvo suburtos teminės darbo grupės – „Kūrybinė visuomenė“, „Sumani ekonomika“ ir „Pilietinė visuomenė ir vertybės“. Jose  savanoriškai dirbo nevyriausybinių organizacijų, akademinio pasaulio, verslo organizacijų ir ministerijų atstovai, taip pat nepriklausomi konsultantai ir ekspertai.

     
    Siekiant konstruktyvaus dialogo su socialiniais ir ekonominiais partneriais organizuotos apskrito stalo diskusijos su Žinių ekonomikos forumu, akademine bendruomene, jaunimo ir moksleivių organizacijomis, Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomene, socialinių ekonominių partnerių asocijuotomis struktūromis, žiniasklaidos ir verslo organizacijų atstovais.
      
     „Mes galime – susitelkime“ yra galingiau nei vienišas „Aš galiu“. Tikime, kad Strategija „Lietuva 2030“ taps visuomenės susitarimu, jos sąmoninga valios ir apsisprendimo išraiška, kviečiančia įtvirtinti vertybes ir kartu kurti modernią, veržlią, atvirą pasauliui, savo nacionalinį tapatumą puoselėjančią stiprią valstybę. Tad susitarkime, kad „Lietuva 2030“ – mūsų sėkmės kelias, ir eikime juo drauge" (Valstybės pažangos taryba).

     Darbo laikas

     Bilietų kasos darbo laikas:
     pirmadienį - penktadienį nuo 16.00 iki 18.00 val.
     Jei renginiai vyksta poilsio dienomis, bilietų kasa dirba 2 valandas prieš renginį. Kasos darbo metu bilietus galite rezervuoti tel. Nr. 869870372.
     Rezervuotus bilietus reikia atsiimti likus 3 (trims) darbo dienoms iki renginio pradžios, kitaip bilietų rezervacija nebegalios.
     Įsigyti bilietai nekeičiami ir negrąžinami, išskyrus tuos atvejus, kai renginys nukeliamas arba atšaukiamas. Atšaukus renginį, bilietai grąžinami į kasą, kurioje buvo įsigyti. Bilietai turi būti nesugadinti ar kitaip nepažeisti. Renginio laiko nukėlimo atveju, įsigytas bilietas galioja atidėtam renginiui.
     Kasininkės el. paštas kasa@jurbarko-kc.lt

     Sargų darbo laikas:
     nuo 16 val. Tel. Nr. (8 447) 70 204.

     Administracijos darbo laikas:
     pirmadienį - ketvirtadienį 8.00 - 17.00 val.
     (pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.)
     penktadienį 8.00 - 15.45
     (pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.)

     Nuorodos

     Jurbarko kultūros centras

     Savivaldybės biudžetinė įstaiga
     Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
     Įmonės kodas 158746870
     Adresas: Dariaus ir Girėno g. 94 LT-74187, Jurbarkas

     Tel. Nr. (8 447) 70203 / 70204
     El. paštas info@jurbarko-kc.lt

     Darbuotojų pašto nuoroda

     Lankytojų elgesio Jurbarko kultūros centre taisyklės

     Dizainas: Gediminas Survila