Žymusis Argentinos kompozitorius pirmą kartą istorijoje atvyksta į Lietuvą

Žymusis Argentinos kompozitorius pirmą kartą istorijoje atvyksta į Lietuvą

Jurbarko mieste šiandien prasideda Jurbarko krašto šventė, skirta Juozapui Gudavičiui ir Antanui Šabaniauskui. Visas dienas iki pat savaitės pabaigos šurmuliuos daugybė gražių renginių. Vienas jų – ypatingas. Sekmadienį, rugpjūčio 27 dieną, 16 valandą Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks koncertas „Dovana Jurbarko miestui“. Specialiai šiam koncertui ruošiamas šiuolaikinis stambios formos kūrinys „Misa A Buenos Aires“. Kūrinio autorius – Martin Palmeri iš Argentinos. Specialiai šiam kūriniui ir koncertui susivienijo jungtinis-projektinis Jurbarko krašto choras (vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė), Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mišrus choras „Ave Vita“ (vadovas dr. Kastytis Barisas), jaunimo choras „Dorado“ (vadovas Augustas Kvedaravičius), Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vadovas Modestas Jankūnas), koncerte taip pat pasirodys solo sopranas Aušra Čepanonė, bandonininkas Arvydas Kirda, fortepijonu akomponuos Sandra Rimkutė-Jankuvienė. Dirigentas ir meno vadovas – dr. Kastytis Barisas.

Didžioji šio koncerto sensacija – specialiai iš Argentinos į Lietuvą atvyksta „Misa A Buenos Aires“ kūrinio autorius Martin Palmeri! M. Palmeri yra žinomas Argentinos kompozitorius, pianistas, choro ir orkestro vadovas. Jo atvykimas į Lietuvą yra neeilinis įvykis – kompozitorius mūsų šalyje lankysis pirmą kartą. Argentinietis džiaugiasi turėdamas galimybę ne tik išgirsti gyvai atliekamą savo kūrinį, bet ir pažinti dar nematytą miestą ir šalį.

Koncertas „Dovana Jurbarko miestui“ vyks rugpjūčio 27 dieną, 16 valandą Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje. Renginys nemokamas.

Nuotr. www.argentinacompositores.com.ar


Spausdinti   El. paštas