Ypatinga „Vaivorykštės“ premjera, skirta teatro 40-mečiui

Ypatinga „Vaivorykštės“ premjera, skirta teatro 40-mečiui

Kovo 22-osios vakarą Jurbarko kultūros centre buvo jaučiama ypatinga atmosfera – scenoje buvo pristatyta vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ (vadovė Birutė Šneiderienė) premjera. Ši premjera aktoriams buvo išskirtinė – karantino metu susirinkusi nauja teatro grupė dėl remonto savo spektaklius galėjo pristatyti Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos scenoje bei išvykose, tačiau namų scenoje pristatyti premjeros nebuvo galimybės. Taigi S. Smirnovos pjesės „Mėnulis turi veidą“ inscenizacijos tiek „vaivorykštukai“, tiek jų išsiilgę žiūrovai, laukė su didžiuliu nekantrumu. Negana to, ši premjera buvo išskirtinė ir dėl vienos didelės progos – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ šiais metais švenčia 40-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Teatrą 1984 m. įkūrė ir iki šiol jam vadovauja režisierė Birutė Šneiderienė. Kasmet šį kolektyvą lanko apie 30 moksleivių, kurių amžius nuo 14 iki 18 m. Per 40 kūrybinės veiklos metų teatre pasikeitė 9 jaunųjų aktorių kartos, suvaidinta daugiau kaip 30 įvairių autorių ir žanrų spektaklių, dalyvauta daugelyje respublikinių ir tarptautinių teatrinių projektų, festivalių, konkursų. Be „vaivorykštukų“ inscenizacijų, etiudų ir kūrybingų pasirodymų dažnai neapsieina įvairūs ne tik Jurbarko kultūros centro, bet ir kitų rajono įstaigų organizuojami renginiai. Kovo 22-osios vakarą pilnutėlei žiūrovų salei prieš spektaklį buvo parodyti prisiminimai, sutalpinti į trumpą video filmuką, kuriame galėjome nuklysti į visų ankstesnių „Vaivorykštės“ grupių veiklos metus.
Pakilus didžiajam ekranui, sceną užliejo tikra emocijų banga – spektaklis „Mėnulis turi veidą“ nuo pirmos minutės buvo be galo stiprus, jautrus, gilus ir priverčiantis susimąstyti. Tai drama apie tai, kas svarbu paaugliui, skausmingai ieškančiam savo vietos pasaulyje ir besistengiančiam atrasti ir išsaugoti tikrąjį „aš“. Apie skausmą ir prievartą, apie skausmingai dūžtančias iliuzijas, apie meilės troškimą ir jos gydančią galią. Spektaklyje vaidino: Ignas Totoraitis, Kotryna Kiudytė, Diana Venskytė, Meida Babonaitė, Minėja Varaniutė, Liepa Urbaitytė, Karolina Lukaitė, Tomas Budrius, Rūta Zobielaitė, Donata Čyžaitė, Guoda Mickūnaitė, Deivina Zarankaitė, Ignas Račas, Ema Stūronaitė, Evita Vlkelytė, Kamilė Urbonaitė, Meda Kazlauskaitė, Tajus Kvedys, Airingas Povilaitis, Vesta Barboravičiūtė, Aura Tirlikaitė, Taja Meržvinskaitė, Nia Bialoglovytė. Režisavo: Birutė Šneiderienė, Matas Petraitis, Marija Vasiliauskaitė, Akvilė Andriukaitytė. Scenografiją kūrė Zigmas Morlencas, apšvietimas – Gintaro Zarecko.
Po spektaklio premjeros bei kūrybinės veiklos jubiliejaus proga „Vaivorykštę“ ir režisierę Birutę Šneiderienę sveikino Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, LR Seimo narys Ričardas Juška, aktorių artimieji, žiūrovai ir draugai. „Vaivorykštukai“ visiems labai dėkoja!

Daugiau nuotraukų


Spausdinti   El. paštas