XVII vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinių dirbtuvių-festivalio „Vaivorykštė 2022“ išsami programa

XVII vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinių dirbtuvių-festivalio „Vaivorykštė 2022“ išsami programa

Spalio 14–15 dienomis Jurbarke šurmuliuos XVII vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė 2022“, kurio metu turėsime galimybę išvysti įvairių vaikų ir jaunimo teatrų iš visos Lietuvos spektaklius, dalyvausime įdomiuose susitikimuose, kūrybinėse dirbtuvėse ir laboratorijose. Laukia nuostabus savaitgalis, nepraleiskite! Pristatome išsamią festivalio programą:

Spalio 14 d. Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje:

11 val.Festivalio atidarymas ir Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Kompanija šauni“ savo kūrybos spektaklis „Ašou“ (rež. Dalė ir Virginijus Dargiai).
Ko labiausiai bijo paaugliai? Kas padeda, o kas trukdo būti savimi? Mes retai susimąstome, kas mes tokie esame... Į save skirtingai žiūrime, skirtingai save išreiškiame. Savos kūrybos spektaklyje „AŠOU“ pasakosime apie savo patirtį, bandysime parodyti savo mintis, idėjas bei jausmus. Įdomu, ar ir kiti mūsų bendraamžiai galvoja ir jaučiasi panašiai?

12 val. – Teatro dirbtuvės su LMTA II vaidybos kurso studentais: Aidu Ašmonu, Lugne Ladauskaite, Ieva Gribauskaite, Gediminu Iloniu.

13 val. – Tauragės meno mokyklos Pilies teatro spektaklis „Juodraščiai“ (rež. Jolanta Kazlauskienė) pagal Krystal Sutherland romano ,,Mūsų širdžių chemija“ motyvus.
„JUODRAŠČIAI“ – pats naujausias Tauragės Pilies teatro spektaklis, kurio premjera įvyko pavasarį (gegužės 11 d.). Šį rudenį, prie kolektyvo prisijungus visam būriui naujokų, spektaklis atnaujintas, tad Jurbarko festivalyje vyks savotiška naujosios versijos premjera. Šiuo spektakliu, perteikiančiu gan dramatiškas kelių veikėjų istorijas, kalbama apie tai, kokių netikėtų, nelauktų ir nepažintų jausmų kartais patiria jauni žmonės, kaip jie su tais jausmais susitvarko ir kaip per skausmingas asmenines patirtis emociškai užauga... Būdami kartu, įsiklausydami, išgirsdami, palaikydami vienas kitą...

14.30 val. – Pasvalio jaunimo teatro „DrAma“ spektaklis „Mano mamos neišmoktos pamokos“ (rež. Asta Simonaitė) pagal Aleksandr Špilevoj „Neišmoktos pamokos“.
Tai dukros pasakojimas apie mamos klasę ir jos klasiokus, apie ilgas aštuonias pamokas, fizikos fakultatyvą ir trumpas pertraukas per kurias reikia suspėti parūkyti... Šis spektaklis – tai atviras pokalbis, vidinė abejonė ir svarbus klausimas: kokių pamokų reikėjo mūsų tėvams, kai jie buvo aštuntokai?

15.30 val. – Teatro laboratorija su aktore, režisiere, teatrologe Violeta Mičiuliene.

16 val. – Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos teatro studijos „Faktas“ spektaklis „Aktų salė“ (autorius Augustas Sireikis, rež. Vidmantas Fijalkauskas).
Norėdamas būti panašus į Prometėją, atnešusį žmonėms ugnį, pagrindinis spektaklio veikėjas Matas, bando tapti visagaliu ir primesti savo tvarką, bent jau draugų tarpe. Bet viskas susiklosto ne taip, kaip jis tikėjosi.

Spalio 14 d. Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje (II a.):

17.30 val. – Susitikimas-kūrybinės dirbtuvės su režisieriumi, rašytoju Vytautu V. Landsbergiu.
Kūrybinės (istorijų kūrimo bei sekimo) dirbtuvės, dainos, pokalbiai, moksleivių sukurtų trumpų filmų žiūrėjimas ir aptarimas.

18.30 val. – Teatro laboratorija su aktore, režisiere, teatrologe Violeta Mičiuliene.

Spalio 14 d. Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje:

20.30 val. – Plungės kultūros centro teatro „Saula“ spektaklis „Nereikalingi“ (rež. Romas Matulis ir Sigita Matulienė), pagal Juozo Glinskio pjeses.
Jaunuolių socializacijos centras, į kurį perauklėjimui uždaromi dažniausiai niekam nereikalingi, problemas keliantys „sunkūs“ paaugliai ir jaunuoliai. Kiekvienas išgyvenęs savitai skaudžią istoriją, kiekvienas, nors būdamas dar labai jaunas, atsineša savo skaudžias gyvenimiškas patirtis. Kaip išgyventi, išlikti žiaurumo ir prievartos akistatoje, kai tave perauklėti bando, turbūt, tokias pat patirtis turėję ir taip pat užaugę niekam nereikalingi? Ar galima atsiriboti nuo praeities, aplinkos brutalumo, prievartos, sistemos ir tapti tikrai laisvu? Pagrindinio spektaklio veikėjo Sauliaus laisvės ir meilės  troškimas toks prigimtinis, instinktyvus, kuris gaivališkai veržiasi iš pasąmonės ir verčia bėgti iš uždaro prievartos pasaulio netgi tada, kai nėra jokių šansų laimėti. Spektaklio pabaigoje Sauliaus merginos Emos pasakyti žodžiai „Jis nežuvo, jis gyvas, jis išlaisvino mus visus“ atskleidžia spektaklio pagrindinę idėją, kad nebūtinai turi įvykti nepataisoma tragedija, jog suvoktum, kad bet kokiomis aplinkybėmis turi išlikti žmogumi ir savo gyvenimą keisti gali pats.

Spalio 15 d. Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje:

10 val. – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklis M. Burgess „Heroinas“ (rež. Birutė Šneiderienė).
Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ sukurta M. Burgess drama „Heroinas“ – tai ne lengvas reginys pramogai ir poilsiui. Tai negailestinga, šokiruojanti istorija apie gyvenimo tamsiąsias puses, nuopuolį ir... viltį... Nerekomenduojame šios dramos žiūrėti jautrių nervų žiūrovams.

11 val. – Teatro dirbtuvės su LMTA II vaidybos kurso studentais: Aidu Ašmonu, Lugne Ladauskaite, Ieva Gribauskaite, Gediminu Iloniu.

12 val. – Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatro „IKI“ spektaklis „Baltos durys“ (rež. Jolanta Narbutaitienė), pagal Vytauto Račicko romaną.
Tai spektaklis apie mūsų pasirinkimus... „Baltos durys“ – tai šiuolaikinio jaunuolio Geno Narušio nuopolio istorija, pasakojama paties Geno ir jį mylinčių žmonių lūpomis. Jaunas narkomanas, stovėdamas Gyvenimo ir Mirties tarpduryje, prisiminimuose dar kartą klaidžioja savo vaikystės nuoskaudų, nelaimingos meilės, klystkelių ir nuodėmių labirintais, nuvedusiais iki visiško žlugimo... Bet... už durų visada yra kitos durys...

13 val. – Teatro dirbtuvės su LMTA režisūros I kurso studente Marija Vasiliauskaite ir vaidybos I kurso studentu Simonu Goptaičiu.

14 val. – „Teatro P“ spektaklis „Vakaras O“, aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka.
„Vakaras O“ – tai antrasis aktorių Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos poetinis vakaras-vyksmas. Aktoriai sukūrė unikalų poetinį reiškinį iš V. Stankaus, G. Grajausko, R. Stankevičiaus, P. Širvio, S. Gedos, D. Grajausko, J. Meko ir D. Kajoko eilėraščių, pačių kurtos muzikos, asmeninių istorijų ir netikėtų improvizacijų.

15.30 val. – Festivalio pabaiga.

 Spalio 15 d. Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje (II a.):

16 val. – Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ biografinės improvizacijos „JUODA – BALTA“ (rež. Aidas Giniotis).
Vaidina: Jurgis Marčėnas, Matas Pranskevičius, Ieva Stundžytė, Justina Smieliauskaitė, Jonas Šarkus, Aistė Šeštokaitė, Justas Tertelis, Benita Vasauskaitė.
„Juoda - Balta“ – pagal unikalų „Atviro rato” metodą sukurtas spektaklis, tęsiantis teatro vizitinėmis kortelėmis tapusių biografinių improvizacijų „Atviras ratas“ bei „Lietaus žemė“ tradiciją. Šis spektaklis – sovietmečiu gimusios ir augusios, Sąjūdžio laikotarpį patyrusios kartos biografinės istorijos, koduojančios epochos lūžį patyrusių žmonių pasirinkimus ir išgyvenimus.
Gyvenimas sovietinės okupacijos laikotarpiu subrandino itin skirtingų biografijų ir pasaulėžiūrų žmones: vieni iš jų augo su baime ir mokėsi prisitaikyti, kitus, priešingai, augino troškimas pasipriešinti sistemai ir noras tikėti, jog iš pirmo žvilgsnio nesugriaunama santvarka sulauks baigties. Sąjūdis ir jį sekusi Nepriklausomybė šiai kartai tapo ne tik politinių pokyčių, bet ir kiekvieno individualių pasirinkimų laikotarpiu. Pasyvūs stebėtojai, rizikuoti savo pačių bei artimųjų saugumu pasiryžę kovotojai, skeptikai – visi jie, vedami savo įsitikinimų, rado savąją vietą istorijoje. „Juoda - Balta“ nukreipia į šią vietą atvirą ir asmenišką žvilgsnį, o praėjus trisdešimčiai metų ir per ištiestos rankos atstumą vėl bręstant kertiniams istoriniams lūžiams, spektaklio kūrybinė komanda siekia kalbėti apie tai, kaip skirtingų žmonių pasirinkimai suformavo bei tebeformuoja visuomenę, kurioje gyvename.

Video kvietimą žiūrėti čia.


Spausdinti   El. paštas