Valstybės diena Jurbarke. Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Linksminkimos“

Valstybės diena Jurbarke. Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Linksminkimos“

Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena. Šią šventę mini ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir visi savo šalį mylintys žmonės, įsikūrę įvairiuose pasaulio kampeliuose – gražiam tikslui visus suburia jau tradicija tapusi akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Jurbarke Liepos 6-oji buvo ypatinga ne tik dėl šios priežasties – čia skambėjo nuostabi liaudiška muzika ir sukosi laimingos poros, dalyvavusios IX tarptautiniame liaudiškų šokių festivalyje „Linksminkimos“.
Šventinę dieną mažų ir didelių žiūrovų Jurbarko dvaro parke jau prieš prasidedant šventei laukė pramogos, skanėstai ir smagi muzika. Kol jurbarkiečiai vis gausiau rinkosi į smagų vakarą, Jurbarko kultūros centre šurmuliavo festivalio „Linksminkimos“ dalyviai, kurie ruošėsi šventinei eisenai. Prieš iškeliaujant padėkos žodžius visiems svečiams tarė Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, kartu su festivalio iniciatore Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ vadove Jolanta Telišauskiene įteikusi padėkas ir atminimo dovanėles.
Prie Jurbarko kultūros centro susirikiavę kolektyvai pradėjo plačią šventinę eiseną iki Jurbarko dvaro parko. Eiseną vedė ant Jurbarko krašto motociklininkų plieninių žirgų įsitaisę šokėjai, rankose laikydami savo šalies ir kolektyvų vėliavas. Lygiai 19 val. renginio vedėjai Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Gintaras Zareckas ir buvusi liaudiškų šokių studijos „Nėmunėlis“ narė Arijana Zairienė pasveikino į Dvaro parko aikštę sugužėjusius šokėjus. Sveikinimo žodį visiems susirinkusiems tarė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Devintą kartą vykusiame festivalyje „Linksminkimos“ dalyvavo gausus būrys liaudiško šokio puoselėtojų iš visos Lietuvos ir užsienio: Ełckie (Lenkija) kultūros centro Mazurski regiono dainų ir šokių ansamblis „EŁK“ (vadovas Piotr Witaszczyk), Ełckie (Lenkija) kultūros centro Mazurski regiono dainų ir šokių ansamblis „EŁK“ (vadovas Edward Szabat), Marijampolės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Jotvingis“ (vadovė Alina Kvietkauskienė), Šakių kultūros centro Sintautų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Sintuola“ (vadovė Vida Čeplevičienė), Vilkaviškio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lelija“ (vadovė Irena Šunokienė), Šakių kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Vijūras“ (vadovės Violeta Variakojienė ir Justė Lukauskienė), Punsko (Lenkija) lietuvių kultūros namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Vyčiai“ (vadovė Asta Pečiulienė), Vilniaus liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Vilnis“ (vadovė Rimutė Zaleckaitė), Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Verdenė“ (vadovas Vytautas Petras Murauskas), Klaipėdos tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“ (vadovė Laura Šleiniūtė), Vilniaus miesto liaudiškų šokių grupė „Joris“ (vadovė Roberta Leščinskaitė-Jančiulienė), Kaišiadorių kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių grupė „Savingė“ (vadovė Angelė Pačėsienė), Elektrėnų kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių grupė „Vijūnas“ (vadovė Angelė Pačėsienė) ir, žinoma, festivalio šeimininkai – Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė). Visi kolektyvai negailėdami jėgų ir plačiausių šypsenų atliko savo paruoštus šokius, o festivalį vainikavo bendras visų šokėjų „Gransveras“. Po šio šokio į aikštę Jurbarko šauliai iškilmingai į aikštę įnešė Lietuvos valstybės vėliavą ir lygiai 21 valandą gausiai susirinkę žiūrovai, šokėjai ir vakaro svečiai ansamblis „Jonis“ sugiedojo „Tautišką giesmę“. Po nuostabaus šokių vakaro Lietuvos himnas skambėjo ypač garsiai ir šventiškai. Vėliau žiūrovams koncertavo ir kartu pašokti kvietė nuotaikingieji ansamblio „Jonis“ (vadovas Pranciškus Trijonis) muzikantai.
Antrąją festivalio dieną, liepos 7-ąją, „Linksminkimos“ svečiai iš Lenkijos Ełckie kultūros centro Mazurski regiono dainų ir šokių ansamblis „EŁK“ (vadovas Piotr Witaszczyk) bei dainų ir šokių ansamblis „EŁK“ (vadovas Edward Szabat) pasirodė Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose, kur nuotaikingame koncerte pristatė savo gražią muzikinę programą.
Nuoširdžiai dėkojame visiems šokėjams, žiūrovams ir festivalio rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai ir Jurbarko rajono savivaldybei.

Daugiau nuotraukų čia.

„Tautiškos giesmės“ giedojimas.

Koncertas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose.


Spausdinti   El. paštas