„Vaivorykštės“ teatras dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Mažoji Melpomenė“ Plungėje

„Vaivorykštės“ teatras dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Mažoji Melpomenė“ Plungėje

Gegužės 12–14 dienomis Plungės kultūros centre ir Plungės gatvėse karaliavo teatras – čia vyko XII-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“. Džiugu, kad kartu su bendraamžiais iš Plungės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, o taip pat iš Danijos, Slovakijos, Estijos ir Latvijos, šioje teatro šventėje turėjo galimybę dalyvauti ir Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ (vad. Birutė Šneiderienė).
Per tris festivalio dienas buvo parodyti net 11 puikių spektaklių: Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ (vad. S. ir R. Matuliai) vaikų grupės spektaklis „Trys auksiniai velnio plaukai, Rezekne (Latvija) jaunimo teatro studijos (vad. L. Saukina) spektaklis „Raudonoji kompanija“, Thisted (Danija) jaunimo teatro „UngKunstThy“ (vad. P. Haugesen) spektaklis „Smells like Teenspirit“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunimo grupės spektaklis „Nereikalingi“, Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjaus teatro studijos „Kubas“ (vad. T. Erbrėderis) spektaklis „Šauksmas“, Zakamenne (Slovakija) jaunimo teatro „Prvosienka“ (vad. Z. Demkova) spektaklis „Mergina iš jūros dugno“, Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ (vad. D. ir V. Dargiai) spektaklis „Stoglangis“, Talino (Estija) teatro studijos „Flying cow“ (vad. J. Koppel) spektaklis „Pažadėtoji audrų žemė“, Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ (vad. G. Storpirštis ir V. Rašimas) spektaklis „Žinau, kad nežinau“, Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklis „Heroinas“ ir Kretingos kultūros centro jaunimo teatro „Atžalynas“ (vad. A. Antulienė) spektaklis „Haroldas ir Modė“.
Festivalio programoje vyko ne tik jame dalyvaujančių teatrų spektakliai, bet ir daugybė pačių įvairiausių linksmų, įspūdingų bei naudingų veiklų: gatvės performansas „Žvaigždžių alėja“, kur koncertavo perkusininkas, grupės BIX būgnininkas Gintautas Gascevičius (Gintc), grupės „Hello“ koncertas, ritmo kūrybinė laboratorija su Perkusijos studija „Afrikos būgnai“, teatrinės mankštos, kūrybinės teatro dirbtuvės su aktoriumi ir režisieriumi Žilvinu Beniušiu (vaidyba, improvizacija ir klounada), aktore Jūrate Martinaityte (vaidyba ir scenos kalba), aktoriumi, kompozitoriumi Kristupu Biržiečiu (vaidyba ir teatrinė ritmika), šokių studijos „Hera“ koncertas, teatrinės kūrybos vakaras-koncertas su aktoriais Roku Petrausku bei Šarūnu Gedvilu ir grupe „Neteisėtai padaryti“, teatro kūrybinių dirbtuvių metu sukurtų gatvės performansų pristatymas.
„Vaivorykštės“ aktoriai ir vadovė nuoširdžiai dėkoja Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jo vadovams Romui ir Sigitai Matuliams už suteiktą galimybę praleisti tris nuostabias dienas teatro, muzikos, fantazijos ir kūrybos pasaulyje, patirti neišdildomų įspūdžių bei įkvepiančių susitikimų.


Spausdinti   El. paštas