Gegužės 6–11 dienomis Plungėje vyko vienas didžiausių ir ryškiausių teatro renginių visoje Lietuvoje – XIV tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“. Dalyvauti išskirtiniame festivalyje ir pilnomis saujomis semti nepamirštamą patirtį, garbės turėjo ir Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ (vadovė Birutė Šneiderienė). Jurbarkiečiai – nuolatiniai šio renginio dalyviai, šiais metais pristatę naujausią savo spektaklį „Maratonas“. Festivalio metu „Vaivorykštės“ jaunieji aktoriai ne tik vaidino scenoje, bet ir aktyviai dalyvavo įvairiose kūrybinėse bei edukacinėse veiklose. „Vaivorykštukai“ įsitraukė į profesionalias teatro laboratorijas, kuriose gilino vaidybos, scenos judesio, improvizacijos ir sceninės raiškos įgūdžius, bendravo su žinomais Lietuvos teatro profesionalais bei kitų teatrų dalyviais. Didelį įspūdį paliko festivalio kultūrinė ir bendruomeniška atmosfera – dalyviai lankėsi koncertuose, improvizacijų vakaruose, teatralizuotuose pasirodymuose miesto erdvėse, dalyvavo jaunimo susitikimuose, vakaronėse bei tarptautiniuose kultūrų mainuose. Vienu įsimintiniausių akcentų tapo „Laužų ir kultūrų vakaras“ prie ežero, subūręs skirtingų šalių jaunimą bendrystei, muzikai ir kūrybai. Festivalis „Vaivorykštės“ jauniesiems aktoriams tapo ne tik galimybe parodyti savo kūrybinį darbą, bet ir puikia proga pasisemti naujos patirties, įkvėpimo, užmegzti pažinčių bei dar labiau sustiprinti meilę teatrui. Jurbarkiečiai iš Plungės grįžo kupini gerų emocijų, įspūdžių ir motyvacijos naujiems kūrybiniams darbams – už šias patirtis teatras ir vadovė Birutė nuoširdžiai dėkoja Sigitai ir Romui Matuliams, teatro „Saula“ ir visai Plungės kultūros centro kūrybinei komandai.
