Spalio 2 d. laida „Duokim garo!“ bus skirta tik Jurbarko kraštui

Spalio 2 d. laida „Duokim garo!“ bus skirta tik Jurbarko kraštui

Pirmąjį spalio sekmadienį laida „Duokim garo!” kviečia persikelti į svaiginančias panemunių lankas. Čia ne tik vingiuojantis didis Nemunas, bet ir jį stebinčios pilys ir dvarai. Visa tai – Jurbarko krašto apylinkės, kurios savo grožiu užburia ir įkvepia ne tik praeities kūrėjus, bet ir dabar skamba gyventojų lūpose.

Reportažas apie Jurbarko kraštą laidoje „Duokim garo!“ rodomas spalio 2 d. 16.45 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laidos įrašą galite žiūrėti čia.

Netyla Jurbarko krašto dainos kapeloje „Santaka”, kurie net yra tituluoti kaip šauniausia stilizuota kapela Lietuvoje. Kapelos „Mituva”  Jurbarko krašto dainos net 37-erius metus aidi visoje Europoje. Ypatingą dovaną Jurbarkui padovanojo folkloro grupė „Imsrė”, surinkusi ir įrašiusi 15 liaudies dainų kiekvieno skoniui! Tačiau ne tik dainos skamba Nemuno vingiuose. Čia girdėti ir „Eržvilko bandonija” – neregėtų galimybių instrumentų virtuozai, kurių neeilinė istorija amžinai liks gyva sukurtame kolektyvo 40-mečio filme. Užburiantis muzikos skambesys aidi akmens amžių menančiame Veliuonos miestelyje, kur girdisi iš toli įspūdingasis akordeonų kvintetas „Aʹdamos”. Čia taip pat girdėti ir širdį virpinančios folkloro dueto „Mudi” aksominių balsų dainos. Skamba Veliuonoje ir kapela „Čirpulė”, nors susibūrusi neseniai, ji  - nusiteikusi rimtai! Puoselėja ne tik tradicinę muziką, dainą, bet ir šokį. Šiame krašte skamba ir kolektyvo „Veliuonietis” moterų balsai. Ir skamba jos ne šiaip sau, o įgarsindamos krašto šviesuolių užrašytas dainas. O kad niekad nepritrūktų dainų rūpinasi Naglis Mačėnas iš Vilniaus, kuris, matyt užburtas Veliuonos, čia ir pasiliko – kuria tekstus ir net pats juos įdainuoja. Kai skamba tokia nuostabi muzika, norisi tarsi sparnus išskleisti ir pakilti! Patikėkite, oj kaip pakilsite, kartu su Vadžgirio folkloro ansambliu „Šebukas”! Ne tik energija, bet ir balsai bei rankų miklumas skambinant nepaliks abejingų. Pakilus tarsi paukščiams, Jūs neabejotinai išvysite ir Jurbarko tautodailės kūrinius, kuriuos kuria, medį prakalbinantis, skulptorius Juozas Videika. O kai išgirsite ir pamatysite – užuosite Jurbarko krašto legendą – tituluotą Žiobrių karalių Valterį Povilaitį, puoselėjantį gilias žvejybos bei laimikio ruošimo tradicijas. Kai tiek daug patirsite, norėsite ir dažniau grįžti į šį nuostabų kraštą, kur savo daina visus grąžina Jurbarko krašto dainininkas Deividas Bastys.

Kviečiame žiūrėti!


Spausdinti   El. paštas