Pažymėtas Laisvės gynėjų dienos 30-metis

Pažymėtas Laisvės gynėjų dienos 30-metis

Sausio 13-oji - data, kuri visiems laikams įsirėžė kiekvieno Lietuvos piliečio širdyje ir skausmu dėl žuvusiųjų, ir pasididžiavimu dėl bendrai apgintos Laisvės, ir neblėstančia meile savo šaliai.
Šįmet sukako 30 metų nuo tos tragiškos nakties, amžiams įrašytos ne tik į Lietuvos, bet ir į viso pasaulio istoriją.
Minėdami 30-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines Jurbarko kultūros centras ir Girdžių, Skirsnemunės bei Žindaičių skyriai, kaip ir kasmet, prisidėjo prie prasmingos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ – sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės ir taip pagerbti kovojusieji ir žuvusieji už Laisvę.
Dėl karantino ribojimų nebuvo galimybės minint šią datą susiburti kartu, todėl dauguma atminimo renginių persikėlė į virtualią erdvę: Jurbarko kultūros centro Facebook puslapyje paskelbta virtuali nuotraukų paroda „Atmintis gyva, nes liudija“, primenanti, kaip Jurbarko kultūros centre ankstesniais metais buvo minima Laisvės gynėjų diena, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro (vad. Danutė Samienė) sukurtas filmas „Atmintį išsaugokim“, skirtas Laisvės gynėjų dienai, virtuali Konstantino Glinskio teatro aktorių vaikų ir anūkų piešinių paroda „Papasakok man apie senovę“, Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus virtualus Laisvės gynėjų dienos minėjimas, o taip pat – Jurbarko kultūros centro darbuotojų sukurtas filmas „Atminimo valanda Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti“.
Prie Jurbarko kultūros centro, Girdžių ir Skirsnemunės skyrių pastatų įrengtos meninės instaliacijos, prie kurių sausio 13-ąją per visą dieną buvo galima uždegti atminimo žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Nuotraukų paroda „Atmintis gyva, nes liudija“ taip pat eksponuojama Jurbarko kultūros centro languose. 

Virtuali nuotraukų paroda „Atmintis gyva, nes liudija“ žiūrėti čia.

Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro filmas „Atmintį išsaugokim“, skirtas Laisvės gynėjų dienai žiūrėti video

Žindaičių skyriaus virtualus Laisvės gynėjų dienos minėjimas žiūrėti video

Jurbarko kultūros centro „Atminimo valanda Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti“ žiūrėti video


Spausdinti   El. paštas