Jurbarko kultūros centro moterų choras „Saulė“, į priekį vedamas vadovės Danutės Lapienės, yra vienas jauniausių mūsų šeimos narių – kolektyvas susikūrė ir po truputį koncertuoti pradėjo tik 2020-aisiais. Nepaisant dar neilgo veiklos laikotarpio, šis choras ne tik aktyviai koncertuoja mūsų rajono renginiuose, bet jau spėjo leisti apie save plačiai išgirsti – dainininkės pelnė ne vieną aukštą įvertinimą įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei užmezgė net keletą gražių kūrybinių draugysčių. Vadovės D. Lapienės ir chorisčių iniciatyva kilo idėja visus naujus draugus pakviesti dar geriau susipažinti ir, pasidalinti kūrybinėmis idėjomis ir, žinoma, kartu padainuoti. Taigi spalio 27–29 dienomis garsiai nuaidėjo I tarptautinis chorinės muzikos festivalis, skirtas Juozapo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms.
Pirmąją festivalio dieną nuostabus atidarymo koncertas surengtas Panemunės pilyje, kurios dangiškuose skliautuose skambėjo festivalio šeimininkių Jurbarko kultūros centro moterų choro „Saulė“dainininkių ir pirmą kartą Lietuvoje besisvečiuojančio Pärnu (Estija) M. Lydig vyrų choro (vadovė Evelin Mei) balsai. Nuostabiomis savo parengtomis muzikinėmis programomis susirinkusius pasveikinę chorai, koncerto pabaigoje visus maloniai nustebino ir dainuodami kartu. Pirmojo chorinės muziko festivalio atidarymo proga jo iniciatorę Danutę Lapienę bei svečius iš Estijos sveikino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliiukynaitė.
Nuotraukas žr. čia.
Antrąją festivalio dieną, spalio 28-ąją, pagrindinis išskirtinio chorinio renginio koncertas nuskambėjo Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriuje. Čia koncertą pradėti renginį vedusį Monika Buitkuvienė pirmąjį pakvietė Jelgavos (Latvija) mišrų chorą „Balti“ (vadovai Maija Branka ir Eriks Branka). Nuostabusis latvių choras, jau ne pirmą kartą besisvečiuojantis mūsų krašte, vėl nustebino visus nauja programa ir pasakiškai skambančiais balsais. Jelgavos choras vietą scenoje užleido svečiams iš Estijos – Pärnu (Estija) M. Lydig vyrų chorui, dovanojusiam skambų muzikinį pasirodymą, kupiną ypatingai nuotaikingų dainų, privertusių ir kartu ploti, ir linguoti ir net kojomis treptelti. Po estų į sceną ėmė rinkti lietuviškieji chorai – pirmosios pasirodė dainingosios Jurbarko kultūros centro moterų choro „Lelija“ (vadovė Dalė Jonušauskienė) choristės, po jų puikią dainą atliko Jurbarko kultūros centro jaunuolių choras „Bildukas“ (vadovė Danutė Lapienė). Vaikinus scenoje pakeitė puikūs mūsų regiono draugai – Šilalės krašto mišrus choras (vadovė Sandra Rimkutė-Jankuvienė). Gausus būrys choristų iš Žemaitijos nuskambėjo ypač galingai! Greta šilališkių netrukus stojo ir mūsų kaimynai – Raseinių kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ (vadovas Gražvydas Jegnoras), pristatę save gražia daina „Už Raseinių, ant Dubysos“. Po šio kūrinio dar vieną nuostabią chorinę dainą dovanojo puikus Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“ (vadovė Ilona Zalanskienė). Paskutiniosios prie didžiulio choristų būrio prisijungė Jurbarko kultūros centro moterų choro „Saulės“ dainininkės, atlikusios nuostabiąją „Only You“. Visi kartu lietuvių chorai atliko keletą dainų, kurios skambės 2024 metais liepos mėn. Vilniuje vyksiančioje Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“. Prie gausiai Skirsnemunės sceną užpildžiusių lietuviškų chorų prisijungė ir svečiai iš Latvijos bei Estijos, taip pat atlikę keletą bendrų dainų. Bene iškiliausiai vakaro metu nuskambėjo J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, kurią atliko visi festivalyje dalyvavę chorai. Po šios nuostabios bendros dainos į sceną žengė Jurbarko kultūros centro direktorė, nuoširdžius padėkos žodžius skyrusi chorinės muzikos puoselėtojai ir festivalio iniciatorei Danutei Lapienei bei kartu su ja padėkos raštus ir simbolines dovanėles įteikė visiems tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje dalyvavusiems chorams. Nuoširdžiai dėkodamas už išskirtinį renginį Jurbarko krašte gėles D. Lapienei įteikė Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška. Renginys baigėsi bendra ir choristų, ir žiūrovų galingai sudainuota daina „Mūsų dienos kaip šventė“.
Nuotraukas žr. čia.
Sekmadienį, spalio 29 d., Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje po Šv. Mišių nuaidėjo I tarptautinio chorinės muzikos festivalio, skirto Juozapo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms, baigiamasis koncertas. Jame dalyvavo festivalio inicijavęs Jurbarko kultūros centro moterų choras „Saulė“ ir tarptautiniai svečiai: Pärnu (Estija) M. Lydig vyrų choras bei Jelgavos (Latvija) mišrus choras „Balti“. Chorai pristatė ir savo bažnytiniam pasirodymui parengtas programas, ir atliko keletą ypatingai skambių bendrų dainų. Festivalis užbaigtas iškilmingai nuskambėjusia Juozapo Gudavičiaus daina „Kur giria žaliuoja“, atlikta jungtinio mišraus Lietuvos, Latvijos ir Estijos choro. Už nuostabią muziką, skambėjusią Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje, organizatoriams ir chorų vadovams dėkojo klebonas kunigas Darius Auglys.
Nuotraukas žr. čia.
Festivalio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos kultūros tarybai, Jurbarko rajono savivaldybei, UAB „Dainiai“, informaciniams rėmėjams ir visiems, prisidėjusiems prie šio skambaus savaitgalio mūsų krašte. Ypatingai dėkojame žiūrovams, atvykusiems į festivalio koncertus ir savo šiltais plojimais palaikiusiems visus choristus. I tarptautinis chorinės muzikos festivalis nuskambėjo, neabejojame, kad susitiksime kituose, ne mažiau gražiuose ir garsiuose!
Finalinė koncerto daina – Juozapas Gudavičius „Kur giria žaliuoja“