Nuskambėjo jubiliejinė „Pamituvio armonika“

Nuskambėjo jubiliejinė „Pamituvio armonika“

Prieš daugiau nei 20 metų visus Jurbarko kultūrinio gyvenimo mylėtojus nudžiugino naujas renginys – kapelų šventė „Pamituvio armonika“. Nuo pat pirmojo renginio, kurio metu susirinkusius linksmino vedantieji Mataušėlis ir Barborytė (A. Šimaitis ir B. Šneiderienė) bei skambiomis melodijomis džiugino rajono kapelos, buvo aišku, kad ši šventė taps neatsiejama Jurbarko kultūrinio gyvenimo dalimi. Ir štai vakar, 2022 m. spalio 22 d., Jurbarko koncertų ir parodų salėje nuskambėjo ypatinga, jubiliejinė, 20-oji kapelų šventė „Pamituvio armonika“. Tradicija tapusi šventė kiekvieną rudenį dovanoja ne tik gražiausias liaudiškas melodijas, bet ir naujai užmegztas draugystes.

XX kapelų šventę pradėjo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vad. P. Pojavis), atlikusi keletą smagiausių savo kūrinių. Po trankios pasisveikinimo melodijos renginio vedantysis G. Zareckas pakvietė visus grįžti porą dešimtmečių atgal – į pirmąją „Pamituvio armonikos“ šventę, kuri įamžinta video archyve. Prisiminus nuostabią šventės gyvavimo pradžią, scenoje žodį tarė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, pasidžiaugęs gražia tradiciška švente ir pasveikinęs visus susirinkusius.

Po dar keleto „Santakos“ kūrinių jurbarkiečiai scenoje vietą užleido netolimiems kaimynams – į šventę savo krašto muziką pristatyti atvyko Raseinių rajono kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“ (vad. D. Maslauskas). Iškart po raseiniškių, eilė sugroti šviesiausius savo kūrinius eilė atėjo Vilkaviškio kultūros centro Pilviškių kultūros namų liaudiškos muzikos kapelai „Pilvė“ (vad. A. Šlakaitis). Vėliau scenoje pasirodė ir Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela „Mituva“, su kuria siejama ir visos „Pamituvio armonikos“ atsiradimas. Gausiai į Jurbarko parodų ir koncertų salę susirinkę žiūrovai turėjo galimybę pasimėgauti ne tik žinomomis lietuvių liaudies dainomis, bet ir pasidžiaugti draugyste – „Pamituvio armonikoje“ dalyvavo su jurbarkiečiais gražias kūrybines draugystes užmezgę Szypliszki (Lenkija) folkloro ansamblis „Pogranice“ (vad. J. Murawskis) bei Tartu savivaldybės (Estija) kaimo kapela „Vaagvere“ (vad. Ulle Kool).

Nuotaikingai, muzikaliai ir šventiškai pasirodžiusiems jubiliejinės kapelų šventės „Pamituvio armonika“ dalyviams dėkojo ir atminimo dovanas įteikė Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, pasidžiaugusi ir mūsų krašto kolektyvais, ir svečiais iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio.

Dėkojame visiems buvusiems kartu!

Daugiau nuotraukų čia.

Šventės video žr. čia.


Spausdinti   El. paštas