Moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ 40 metų jubiliejų pažymėjo gražia ir skambia švente

Moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ 40 metų jubiliejų pažymėjo gražia ir skambia švente

Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“, vadovaujamas Dalės Jonušauskienės, susikūrė 1983 m. – tai darbingas, veiklus ir klausytojų mėgiamas kolektyvas, kuriame dainuoja 9 dainininkės. Ansamblio koncertmeisterė – Danutė Švedienė. „Verdenė“ – daugkartinis įvairių vokalinių ansamblių konkursų ir festivalių nugalėtojas bei laureatas. Šie laimėjimai dainininkes labai džiugina, tačiau ir įpareigoja išlaikyti aukštą meninį lygį bei pateisinti pelnytą įvertinimą. 2002 m. pelnyta nominacija „Geriausias vokalinis ansamblis“ ir „Aukso paukštės“ statulėlė – tai aukščiausias kolektyvo įvertinimas. Ansamblio iniciatyva kiekvienais metais Jurbarko kultūros centre vyksta vokalinių ansamblių šventė „Daina gydo sielą“. Šiais metais gegužės 26 dieną įvyko jau 24-oji šventė „Daina gydo sielą“, tačiau šiais metais ji buvo ypatinga – skirta moterų vokalinio ansamblio „Verdenė“ 40 metų jubiliejui.
Renginį dainininkės pradėjo nuostabia Žano Ofenbacho „Barkarole“ iš operos „Hofmano pasakos“. Šventėje skambėjo gražiausios „Verdenės“ dainos, kurias parašė talentingi Lietuvos ir užsienio autoriai, tarp jų, žinoma, buvo ir mūsų krašto kompozitoriaus Kęstučio Vasiliausko melodijos. Beje, pavadinimą moterų vokaliniam ansambliui pasiūlė būtent K. Vasiliauskas. „Verdenė“ – niekada neišsenkanti versmė, visus džiuginanti savo veržlumu ir energija – tokia reikšmė ypač tinka ansamblio dainininkėms, kurios jau 40 metų džiugina savo jaunatviškumu, pozityvumu ir profesionalumu. Šiai šventei kompozitorius ir dainininkės parengė dar vieną staigmeną – pristatė naują K. Vasiliausko dainą „Nepamiršk“, sukurtą specialiai vokaliniam ansambliui „Verdenė“.
Renginio vedėjas Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Gintaras Zareckas susirinkusiems pristatė visas „verdenietes“, kurios jau daugelį metų ištikimos dainai ir šiam kolektyvui: vadovė Dalė Jonušauskienė, koncertmeisterė Danutė Švedienė, dainininkės Roma Vaznienė, Rima Balčiūnienė, Gražina Mikšienė, Rasa Pocevičienė, Birutė Bartkutė, Jadvyga Žemliauskienė, Asta Mackevičienė ir Ina Budrienė. Koncerte kartu su ansambliu pasirodė ir buvusi kolektyvo narė, šiuo metu gyvenanti Jungtinėse Amerikos Valstijose, Dalija Sobolevskis. Buvo prisimintos ir tylos minute pagerbtos Anapilin iškeliavusios Inga Andreikevičienė ir Audronė Stanaitienė.
Jurbarko parodų ir koncertų salėje vykusioje šventėje vokalinis ansamblis „Verdenė“ keletą skambių kūrinių atliko kartu su savo ilgamečiais scenos partneriais – Jurbarko kultūros centro liaudiškos kapelos „Mituva“ (vadovė Jadvyga Žemliauskienė) muzikantais. Šį graži ir muzikali kompanija yra kartu dalyvavusi ne viename Lietuvoje ir užsienyje vykusiame festivalyje bei kituose renginiuose. Po dar keleto nuotaikingų kapelos „Mituva“ kūrinių ansamblis „Verdenė“ į sceną žengė dar vieni puikūs jurbarkiečių draugai – Šakių kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Akordas“, vadovaujamas Astos Grigaitienės. Su šiuo kolektyvu „Verdenę“ sieja glaudus kūrybinis bendradarbiavimas ir šilta draugystė. Po „Akordo“ pasirodymo tęsėsi pasakojimas apie „Verdenės“ kūrybinę veiklą ir toliau skambėjo gražiausios ansamblio dainos. Renginio pabaigoje nuoširdžiausius sveikinimo žodžius moterų vokaliniam ansambliui „Verdenė“ tarė Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos patarėja Dovilė Dačkauskaitė. „Verdenės“ vadovė Dalė Jonušauskienė dėkojo visiems lydintiems „Verdenę“ ilgą ir gražų 40-ies metų kelią. Paskutiniu vakaro akcentu tapo nuostabi daina „Palaimingas lietus“.
Dar kartą nuoširdžiai sveikiname moterų vokalinį ansamblį „Verdenė“ ir dėkojame visiems, prisidėjusiems prie gražios šventės!

Daugiau nuotraukų čia.

Renginio video čia.


Spausdinti   El. paštas