Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ atstovavo mūsų miestui Frankų liaudies šventėje Vokietijoje

Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ atstovavo mūsų miestui Frankų liaudies šventėje Vokietijoje

Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) suaugusiųjų ir jaunuolių grupės rugsėjo 15–17 dienomis svečiavosi Krailsheime, Vokietijos Baden Viurtembergo žemėje, kur vyko kasmetinė Frankų liaudies šventė. Krailsheimo ir Jurbarko rajono savivaldybių bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei dvidešimt metų ir jurbarkiečiai yra laukiami šventės svečiai. Kartu su savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus vadovaujama oficialia delegacija (Savivaldybės tarybos nariais Algirdu Pieniuta, Liudmila Norkaitiene, Elvyra Vainauskiene, vicemere Audrone Balčiūniene, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos direktore Dainora Saulėniene, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos direktorė Alma Uzne) išvykę Jurbarko kultūros centro šokėjai dalyvavo visuose šventės renginiuose. Vienas iš gražiausių ir svarbiausių Frankų liaudies šventės akcentų yra jos dalyvių eisena, kurioje pasirodo įvairios įstaigos ir organizacijos, verslo įmonės ir ūkininkai. Šią eiseną ypatingai papuošė Jurbarko kultūros centro šokėjai, pasipuošę tautiniais rūbais ir nešini Jurbarko vėliavomis. Spalvingos, besišypsančios poros sulaukė didelio šventės dalyvių ir žiūrovų palaikymo bei šiltų susižavėjimo šūksnių. Šeštadienį, rugsėjo 16 d., Jurbarko delegacija lankėsi Jurbarko rajono garbės piliečio profesoriaus Volfgango fon Šteteno pilyje, kur studija „Nemunėlis“ šokėjai surengė nuostabų koncertą. Kitą dieną, sekmadienį, Jurbarko kultūros centro šokėjai pasirodė pagrindinėje miesto aikštėje, kur vyravo ypatingai šilta atmosfera, jurbarkiečiai netruko į šokių sūkurį pakviesti ir vokiečius, ir kitus šventės svečius – koncerto pabaigoje šokį „Gransveras“ atliko ne tik „Nemunėlio“ nariai, bet ir mielai prisijungę žiūrovai. Šio koncerto metu šventės organizatoriams, dalyviams, svečiams ir visai Krailsheimo bendruomenei sveikinimo žodžius tarė Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius.

Pirmadienio rytą jurbarkiečiai išsiruošė kelionei namo. Atsisveikinimas su organizatoriais ir bičiuliais buvo ypač šiltas ir šiek tiek liūdnas – Jurbarko ir Krailsheimo bendruomenių draugystė yra labai graži ir tvirta, tad kiekvienas susitikimas yra labai laukiamas, o išsiskyrimas – jautrus. Jurbarko kultūros centro šokėjai bei visa delegacija nuoširdžiai dėkoja Frankų liaudies šventės organizatoriams už kvietimą dalyvauti nuostabiame renginyje, vėl iš naujo patirti draugystės ir kūrybos džiaugsmą. Ypatingai didelę padėka jurbarkiečiai reiškia ilgametei draugei ir mūsų miestiečių Krailsheime globėjai Ligitai Hofmann-Upstas už visokeriopą pagalbą ir rūpestį.

Antradienio vakarą jurbarkiečių pilnas autobusas pasiekė namus – šiek tiek pavargę, tačiau kupini pačių geriausių įspūdžių ir jėgų naujiems darbams.

Daugiau nuotraukų čia.


Spausdinti   El. paštas