Jurbarko kultūros centre pristatytas Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Gudri našlė“

Jurbarko kultūros centre pristatytas Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Gudri našlė“

Sausio 26-osios vakarą Jurbarko kultūros centre buvo pristatytas Konstantino Glinskio teatro spektaklis juokažaislė A. Fromas-Gužutis „Gudri našlė“ (režisierius Albertas Vidžiūnas, kompozitorė Aistė Noreikaitė, šviesų dailininkas Gintaras Zareckas, teatro meno vadovė Danutė Budrytė-Samienė). Nors spektaklis rodomas trečią kartą, bet tai buvo tikroji išbaigto spektaklio premjera. Konstantino Glinskio aktoriams ir visai kūrybinei komandai tai ypatingai džiugus įvykis, nes tai pirmasis teatro renginys Jurbarko kultūros centro didžiojoje salėje po jos renovacijos.
Aleksandras Fromas-Gužutis buvo Lietuvos rašytojas, vienas dramaturgijos lietuvių kalba pradininkų. Spektaklis „Gudri našlė“ buvo parašytas 1908 metais. Juokažaislėje gvildenamos temos aktualios ir šiandieniniame gyvenime.
„Gudrios našlės“ kelionė prasidėjo  2023 metais seminarų ciklu „Istorinė medžiaga literatūrinėje teatro improvizacijoje“. Seminarus vedė režisierius A. Vidžiūnas, dalyvavo kompozitorė A. Noreikaitė. Konstantino Glinskio teatro režisierė D. Budrytė-Samienė ir teatro aktoriai dažnus savaitgalius leido repetuojat, eksperimentuojant, techninius trūkumus versdami į naujus sprendimus. Su režisieriumi Albertu Vidžiūnu Konstantino Glinskio teatrą sieja ilgametė draugystė. Tai jau antras bendras darbas – 2022 metais buvo pastatytas spektaklis Herkus Kunčius „Jonas Sobieskis“.
Režisierius Albertas Vidžiūnas gimė 1977 m. rugpjūčio 29 d. Alytuje. 1999 įgijo technikos mokslų bakalauro laipsnį Vilniaus pedagoginiame universitete. 2005 baigė teatro režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas – Jonas Vaitkus). 2002–2006 Vilniaus pedagoginio universiteto studentų teatro vadovas ir režisierius. Sukūrė vaidmenų teatre ir kine, režisavo radijo spektaklių.
Kompozitorė Aistė Noreikaitė,  sukūrusi spektakliui muziką, yra menininkė, tyrinėtoja ir atlikėja. Aistė yra sukūrusi ir užpatentavusi specialų šalmą, kurio pagalba žmogaus smegenų bangos yra paverčiamos muzika. Žmonės, jį užsidėję gali pasiklausyti savęs arba vieni kitų.
Spektaklyje vaidino: Angelina Reičiūnienė, Violeta Greičiūnienė, Rūta Lukšienė, Indrė Kateivė, Danutė Samienė, Kęstutis Matuzas, Vytautas Bacevičius, Jonas Mockus.

Daugiau nuotraukų.


Spausdinti   El. paštas