Jurbarko kultūros centras prisijungė prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“

Jurbarko kultūros centras prisijungė prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“

NVO „Jaunimo linija“ jau ne pirmą kartą spalio 10-ąją visoje Lietuvoje inicijuoja akciją „Žalia šviesa gyvenimui“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę bei emocinę sveikatą.

Deja, vis dar pirmaujame pagal jaunų žmonių savižudybių skaičių pasaulyje, apie 80 proc. Lietuvos studentų nuolat jaučia nerimą, o trečdalis mokinių mokyklose yra patyrę patyčias. Psichinės sveikatos sutrikimai stigmatizuojami, o emocinio raštingumo labai trūksta. Situaciją pakeisti galime tik visi kartu: nuolat kalbėdami ir primindami sau ir kitiems, kad psichinė sveikata yra sveikata ir ja reikia rūpintis. 

Kodėl Žalia šviesa – nes žalia yra gyvybės ir vilties spalva, ji reiškia gyvenimą ir norą gyventi bei norą rūpintis savimi ir artimaisiais! Kodėl Gyvenimas – „Jaunimo linija“ kviečia rinktis pilnavertį gyvenimą, kuriame subalansuota psichinė ir fizinė sveikata, kuriame dera visos asmenybės pusės ir jausmai, kuriame tvariai sugyvena darbas ir laisvalaikis bei visuomet atsiranda vietos ir laiko emociniams raštingumui.

Jurbarko kultūros centras jau antrus metus prisijungė prie šios prasmingos akcijos ir visą spalio 10 dieną šveitė žalia spalva. Rūpinkimės savo ir kitų sveikata!


Spausdinti   El. paštas