Jurbarke skambėjo „Žydiškas muzikinis paveldas“

Jurbarke skambėjo „Žydiškas muzikinis paveldas“

Grupės „Rakija Klezmer Orekstar“ atlikėjai 2022 m. vykdo projektą, kurio metu visoje Lietuvoje siekia supažindinti žiūrovus su tradicine žydų muzika. Jurbarko kultūros centras bendradarbiavo organizuojant šį projektą ir vakar, gruodžio 7 d., Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje įvyko koncertas „Žydiškas muzikinis paveldas“, kuriame pasirodė „Rakija Klezmer Orkestar“ ir Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“ (vad. G. Gvozdas).

Žydų tradicinė muzika yra itin retai skambantis reiškinys Lietuvoje, todėl „Rakija Klezmer Orkestar“ užpildo nišą ir atsigręžia į daugiakultūrišką Lietuvos miestų praeitį. Šiais interaktyviais renginiais siekiama grąžinti į Lietuvos miestus ir miestelius iki II pasaulinio karo skambėjusią muziką, priminti šiuolaikiniams miestiečiams apie čia gyvavusią žydų kultūrą. Mūsų miestui ši tema taip pat yra labai aktuali.

Projekto metu „Rakija Klezmer Orkestar“ keliauja po įvairias Lietuvos vietoves ir bendrauja su jaunaisiais muzikantais, rengia jiems meistriškumo kursus bei pristato koncertinę programą.  Vakar tokie užsiėmimai vyko ir Jurbarke – jų metu jaunieji muzikantai susipažino su šiuolaikinėmis žydų muzikos interpretavimo galimybėmis, tradicinio atlikimo subtilumais, etninės muzikos paveldu. Turiningą dieną vainikavo koncertas, kuriame skambėjo nuotaikinga ir išskirtinė „Rakija Klezmer Orkestar“ muzika bei gražiausi Jurbarko kultūros centro bigbendo „Jada“ atliekami kūriniai. Koncerto pabaigoje už galimybę artimiau susipažinti su išskirtine muzika atlikėjams dėkojo Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė ir įteikė svečiams simbolines atminimo dovanėles.

Daugiau nuotraukų čia.

Bendras grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ ir Jurbarko kultūros centro bigbendo „Jada“ kūrinys – čia.


Spausdinti   El. paštas