Jurbarke praūžė ypatingai teatrališkas savaitgalis – vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“

Jurbarke praūžė ypatingai teatrališkas savaitgalis – vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“

Pačiame rudens viduryje Jurbarką užliejo teatrai – spalio 14–15 dienomis vyko XVII vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“. Nuo 1995 metų kas dvejus metus vykdomo projekto metu jaunimui sudaroma galimybė stebėti geriausių Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų spektaklius, profesionalių teatrų bei atlikėjų pasirodymus ir koncertus. Festivalyje dalyvaujančių teatrų aktoriai savo meistriškumą kelia profesionalių aktorių vedamose teatro kūrybinėse laboratorijose. Projektu siekiama suburti geriausius Lietuvos vaikų ir jaunimo mėgėjų teatrus bendram projektui, kuris skirtas rizikingiausioms amžiaus grupėms – paaugliams ir mokykliniam jaunimui, mažinti sociokultūrinę atskirtį Jurbarko krašte, didinti mėgėjų ir profesionalaus meno prieinamumą.

Šiais metais „Vaivorykštė“ prasidėjo spalio 14 d. 11 val. Vytauto Didžiojo progimnazijoje, kur festivalio atidarymo etiudą pristatė Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ (vad. B. Šneidrienė), o sveikinimo žodžius tarė Jurbarko rajono savivaldybės Kultūros švietimo ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė, pabrėžusi, kad šis festivalis Jurbarke yra svarbus reiškinys. Vėliau scenoje apie savo patirtį, kūrybinį kelią ir „pradžių pradžią“ kalbėjo aktorė, režisierė ir teatrologė Violeta Mičiulienė. Aktorė jaunimą skatino nebijoti būti savimi, negailėti savęs ir drąsiai siekti savo tikslų. Festivalio pirmąsias teatro dirbtuves vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentai Aidas Ašmonas, Lugnė Ladauskaitė, Ieva Gribauskaitė ir Gediminas Ilonis. Na, o pirmąjį festivalio „Vaivorykštė“ spektaklį pristatė Tauragės meno mokyklos „Pilies“ teatras. Tauragiškiai parodė spektaklį „Juodraščiai“ (K. Sutherland romano ,,Mūsų širdžių chemija“ motyvais). Scenarijaus autorė ir režisierė Jolanta Kazlauskienė. Po šio pasirodymo Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos salėje susirinkusiems žiūrovams savo spektaklį „Mano mamos neišmoktos pamokos“ (pagal A. Špilevoj „Neišmoktos pamokos“) pristatė Pasvalio jaunimo teatras „DrAma“, režisierė Asta Simonaitė. Po šių spektaklių visi festivalio dalyviai teatrinių paslapčių mokėsi iš V. Mičiulienės, kuri vedė teatro laboratoriją. Pertraukų tarp spektaklių metu tiek teatrų vadovai, tiek patys jaunieji aktoriai nepraleido progos smagiai pabendrauti, pasišnekučiuoti ir pasidalinti savo patirtimis.

Kitą spektaklį festivalio scenoje pristatė Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos teatro studija „Faktas“ – režisieriaus Vidmanto Fijalkausko auklėtiniai pristatė autoriaus Augusto Sireikio darbą „Aktų salė“. Po šio spektaklio festivalio veiklos persikėlė į Jurbarko kultūros centrą – čia vyko susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu bei teatro laboratorija su V. Mičiuliene.

Pirmąją festivalio dieną užbaigė Plungės kultūros centro teatro „Saula“ spektaklis „Nereikalingi“ (pagal Juozo Glinskio pjeses), režisieriai Romas Matulis ir Sigita Matulienė. Stiprus spektaklis buvo puikus visos turiningos ir aktyvios dienos akcentas.

Pailsėję teatralai šeštadienio rytą vėl sugužėjo į Vytauto Didžiojo progimnaziją, kur antrąją festivalio dieną pradėjo šeimininkai – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“, pristatęs jautrų ir ypatingą spektaklį „Heroinas“ (pagal M. Burgess), režisierė Birutė Šneiderienė. Nutilus aplodismentams, jaunieji teatralai vėl nėrė į teatro laboratorijas, kurias vedė LMTA studentų ketvertas. Paskutinysis vaikų ir jaunimo teatras festivalyje „Vaivorykštė“ atvyko iš Ignalinos – Česlovo Kudabos gimnazijos teatras „IKI“ pristatė spektaklį „Baltos durys“ (pagal Vytauto Račicko romaną), režisierė Jolanta Narbutaitienė. Po šio spektaklio jaunieji aktoriai turėjo galimybę sudalyvauti dar viename kūrybingame teatriniame užsiėmime, kurį jiems vedė LMTA studentai, buvę „vaivorykštukai“ Marija Vasiliauskaitė ir Simonas Goptaitis. Svetingoje Vytauto Didžiojo progimnazijos scenoje paskutinieji pasirodė Teatro P aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka, pristatę spektaklį „Vakaras O“. Po šio išskirtinio pasirodymo scenoje skambėjo gausybė padėkos žodžių – visiems teatrams, atvykusiems iš visos Lietuvos ir sukūrusiems nuostabiai turiningą šventę, bei festivalio sielai, vaikų ir jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ ir vadovei B. Šneiderienei, dėkojo Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, įteikusi visiems teatrų vadovams padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Jurbarke savaitgalį praleidę režisieriai savo ir jaunųjų aktorių vardu dėkojo organizatoriams už svetingumą, puikų laiką ir dar vieną spalvingą bei teatrališką „Vaivorykštę“.

Po visų šiltų žodžių festivalio dalyviai namo neskubėjo – keliavo į Jurbarko kultūros centrą, kur laukė dar vienas nuostabus pasirodymas – Vilniaus miesto teatro „ATVIRAS RATAS“ biografinės improvizacijos „JUODA–BALTA“, režisierius Aidas Giniotis. Po ypatingo XVII vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinių dirbtuvių-festivalio paskutinio akcento Jurbarko kultūros centro koridoriuose šurmuliavo jaukūs atsisveikinimai, apsikabinimai ir pažadai susitikti kitame festivalyje. Dėkojame visiems dalyviams ir žiūrovams!

Pirmosios festivalio dienos akimirkos čia.

Antrosios festivalio dienos akimirkos čia.


Spausdinti   El. paštas