Jurbarke praūžė nuotaikinga Užgavėnių šventė

Jurbarke praūžė nuotaikinga Užgavėnių šventė

Užgavėnės – archaiška žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu, o pagrindiniai šventės simboliai yra nuotaikingi persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės deginimas. Visi šie simboliai ir puiki nuotaika visą dieną vakar karaliavo Jurbarko mieste. Nuo pačio ryto įvairias įstaigas lankė spalvingi persirengėliai (Jurbarko kultūros centro darbuotojai), lydimi smagiomis Jurbarko kultūros centro kapelos „Santaka“ (vad. P. Pojavis) melodijomis. Užgavėnių svita aplankė Jurbarko rajono savivaldybės administraciją, Jurbarko rajono savivaldybės viešąją biblioteką, Jurbarko ligoninę, darželį-lopšelį „Nykštukas“, mokyklą „Ąžuoliukas“ ir kitas įstaigas. Keliaudami miesto gatvėmis kaukėti personažai sveikino visus su artėjančiu pavasariu ir kvietė į vakare vykstančią šventę Jurbarko dvaro parke.

Vakare gausiai susirinkusius jurbarkiečius Dvaro parke pasitiko nuotaikinga kapelos „Santaka“ muzika, kuriai skambant pasirodė dainuojančių persirengėlių būrys – Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ ir „Imsriukai“ (vad. B. Bartkutė) nariai ir kiti kaukėmis pasipuošę šventės dalyviai. Šventės metu vyko tradiciniai Užgavėnių žaidimai, noriai į ratelius jungėsi ir mažieji šventės žiūrovai, ir jų tėveliai. Smagius paskutinio žiemos pasispardymo šventės šokius atliko Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė) ir liaudiškų šokių kolektyvo „Sūkurėlis“ (vad. K. Donauskienė) šokėjai. Šurmuliuojant Užgavėnių dainoms ir šokiams, visi turėjo progą pasigrožėti Morių paradu – į Jurbarko kultūros centro kvietimą gaminti savo Mores šiemet atsiliepė gražus būrys Jurbarko rajono įstaigų. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie Užgavėnių šventės ir į sukūrusiems savo gražuoles: Rotulių darželiui, Jurbarko vaikų lopšeliui-darželiui „Nykštukas“, Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklai, Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Jurbarkų darželiui-mokyklai, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijai, Jurbarko krašto muziejui, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijai, VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Neįgaliųjų dienos centrui ir kitiems.

Vakaro pabaigoje buvo uždegta didžiulė Jurbarko kultūros centro darbuotojų sukurta Užgavėnių Morė, o kartu su ja buvo linkima sudeginti ne tik žiemos šalčius, bet ir visas negandas, blogas mintis ir jausmus. Tikime, kad Užgavėnių šventė tikrai padėjo greičiau prikviesti pavasarį ir nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems!

Daugiau nuotraukų iš persirengėlių vaikštynių čia.

Daugiau nuotraukų ir Užgavėnių šventės čia.

Užgavėnių persirengėlių vaikštynių video žr. čia.


Spausdinti   El. paštas