Į Jurbarko kultūros centro sceną grįžo tradicinis teatralizuotas muzikinis mėgėjų meno kolektyvų vadinimas

Į Jurbarko kultūros centro sceną grįžo tradicinis teatralizuotas muzikinis mėgėjų meno kolektyvų vadinimas

Jurbarko kultūros centre jau daugelį metų gyvuoja labai graži ir šilta tradicija – baigiantis metams ir prasidėjus didžiųjų metų švenčių laukimui, jurbarkiečius ir miesto svečius pakviečiame į teatralizuotą muzikinį vaidinimą, kuriame dalyvauja bene visi Jurbarko kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai. Dėl užsitęsusių kultūros centro renovacijos darbų, šis tradicinis renginys keliems metams buvo dingęs iš rajono kultūrinio žemėlapio, tačiau šių metų lapkričio 20-ąją Jurbarko kultūros centrui atvėrus duris, teatralizuotas muzikinis spektaklis grįžo į savo namų sceną. Kultūrinių renginių režisieriaus Gintaro Zarecko režisuojamas vaidinimas šiais metais buvo skirtas Jurbarko rajone paskelbtų Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko metams. Visus metus Jurbarko rajone vyko įvairūs koncertai, spektakliai, festivaliai, susitikimai, pristatymai ir kiti renginiai, skirti šių metų įamžinimui. Teatralizuotas muzikinis vaidinimas „Vis grįžtančios dainos“, įvykęs gruodžio 9-ąją Jurbarko kultūros centre, buvo paskutinysis 2023-ųjų renginys, skirtas šiems svarbiems mūsų krašto kūrėjams atminti.

Šiam ypatingam vakarui Jurbarko kultūros centro scena buvo virtusi į kavinę „Retro“, kur šeimininkavo kavinės savininkas G. Zareckas ir jo pagalbininkė – Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatro „Pakeleivis“ (vadovė Birutė Šneiderienė) aktorė Gražina Gelžinienė. Į kavinę vieni po kitų rinkosi įvairiausi lankytojai, turėję savo „vaidmenį“ ir žinutę, atnešamą į sceną: Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatro „Pakeleivis“ atidarė gražų renginį ir dalyvavo įvairiose scenose, šiuolaikinio šokio kolektyvai „Dona“ (vadovė Kristė Donauskienė) ir „Šypsena“ (vadovė Jolanta Telišauskienė), įnešę į retro kavinę šiandieninio gyvenimo vėjų, kapelos „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis) muzikantai, tapę nuotaikingais žvejais. Nuostabius retro šokius dovanojo liaudiškų šokių kolektyvas „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ (vadovė Justė Lukauskienė), smuiko melodijomis prisiminti A. Šabaniauską kvietė kompozitorius Kęstutis Vasiliauskas bei svajingą estrados pradininko dainą atlikusios moterų vokalinio ansamblio „Verdenė“ (vadovė Dalė Jonušauskienė) dainininkės, o moderniai skambančias to meto dainas ir melodijas pristatė bigbendas „Jada“ (vadovas Gytis Gvozdas).

Antra renginio dalis buvo skirta Juozapo Gudavičiaus atminimui – sceną, kaip susitinka J. Gudavičius ir M. K. Čiurlionis pristatė Konstantino Glinskio teatro (vadovė Danutė Samienė) aktoriai, mišrus vokalinis ansamblis „Jurolė“ (vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė). Teatralizuoto muzikinio vaidinimo „Vis grįžtančios dainos“ kulminacija tapo J. Gudavičiaus daina „Kur giria žaliuoja“, kurią atliko gausus būrys Jurbarko kultūros centro dainininkų: moterų choras „Saulė“, jaunuolių choras „Bildukas“ (vadovė Danutė Lapienė), moterų choras „Lelija“, moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vadovė Dalė Jonušauskienė), mišrus vokalinis ansamblis „Jurolė“ (vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė), Girdžių skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „DOreDO“ (vadovas Algimantas Vizbara). Po bendros iškilmingos J. Gudavičiaus dainos, scenoje pasirodė renginio viešnia – Antano Šabaniausko premijos jaunoji laureatė Neringa Nekrašiūtė, dovanojusi susirinkusiems keletą nuostabių dainų.

Praėjus taip ilgai lauktam mūsų tradiciniam renginiui, norime nuoširdžiai padėkoti visiems žiūrovams, kurie atvyko, buvo kartu ir palaikė visus, pasirodžiusius scenoje – tą vakarą išsiilgtoje namų scenoje tikrai netrūko jaudulio, o šilti jūsų aplodismentai tikrai padėjo aktoriams, muzikantams ir dainininkams jaustis pakylėtiems. Ačiū tariame renginio režisieriui Gintarui Zareckui ir visiems Jurbarko kultūros centro darbuotojams, mėgėjų meno kolektyvams, kartu kūrusiems teatralizuotą muzikinį vaidinimą „Vis grįžtančios dainos“. Dėkojame Jurbarko rajono savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui ir Lietuvos Respublikos Seimo nariui Ričardui Juškai, kurie po renginio savo nuoširdžiais padėkos žodžiais nudžiugino Jurbarko kultūros centro kūrėjus ir mėgėjų meno kolektyvo narius. Iki susitikimo kituose renginiuose!

Daugiau nuotraukų.


Spausdinti   El. paštas