„FotoJūra“ nuotraukų paroda „Kultūros sostinė džiazo ritmu“

„FotoJūra“ nuotraukų paroda „Kultūros sostinė džiazo ritmu“

„FotoJūra“ nuotraukų paroda „Kultūros sostinė džiazo ritmu“

Nuo kovo 8 d. iki balandžio 14 d. Jurbarko kultūros centro II a. fojė

Niekas nepaneigs, kad džiazas – ypatingas muzikos žanras, kiekvieną kartą suskambantis vis kitaip. O jo variacijų galybė tik dar labiau virpina smalsumą ir žadina norą išgirsti, pamatyti, pajusti. Festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“ tą daryti kviečia nuo 2015-ųjų.

9-tus metus skaičiuojantis grandiozinis renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ jau seniai peržengė Tauragės miesto ribas ir kiekvieną vasarą sulaukia klausytojų dėmesio visame regione. Lietuvos ir net Europos ribas peržengė ir kviestinių atlikėjų geografija. Skirtingi atlikėjai iš įvairiausių pasaulio kampelių traukia savo melodijų vingiais ir nuneša besiklausančius į unikalų džiazo pasaulį. Šiemet festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2023“ stebino ypatingai plačia geografija: atlikėjai sugužėjo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Meksikos, Puerto Riko, Gvatemalos, Čekijos, Lenkijos. Būta ir Lietuvos atlikėjų atliekamų kūrinių.

Pasaulinio lygio atlikėjai atskleidė šio muzikos žanro įvairovę pačiomis gražiausiomis natomis, sužadindami emocijas ir jaudulį. Kasmet išskirtinis festivalis žeria staigmenas – koncertams, šalia jau įprasto pilies kiemelio, parenkamos ir ypatingai užburiančios erdvės. Unikalios melodijos sugundė muzikos gurmanus ir mėgėjus užsukti į Panemunės pilies kiemelį, visiškai išskirtinis koncertas vyko Jūros upės saloje, bažnyčioje, o kur dar geležinkelio stotis – seniai užvėrusi duris keleiviams, bet įsileidusi muziką ir klausytojus. Taip šviesūs vasaros vakarai prabėgo leidžiantis nešamiems muzikos. Tai muzika, kuri kasmet sujungia skirtingas kartas klausytojų į vieną nedalomą visumą tam, kad mėgautųsi akimirka.

Kad akimirkos tęstųsi kuo ilgiau, džiugintų, primintų šiltas emocijas, šio festivalio tradicija tapo ir bendradarbiavimas su Tauragės fotografų klubu „Fotojūra“. Parodoje – Juozo Petkevičiaus, Giedriaus Žvirblio, Mortos Mikutytės, Povilo Poškos, Linos Buchlickajos darbai. Tai sustabdytos ir nesuvaidintos koncertų akimirkos, kartais padžiazuojant ne kuo kitu – fotoaparatu.

Parodos lankymas nemokamas. Parodą galite plankyti Jurbarko kultūros centro darbo laiku.


Spausdinti   El. paštas