Džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai Jurbarke“

Džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai Jurbarke“

Džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai Jurbarke“ – nuo 2018 metų vykdomas tęstinis projektas, kurio metu džiazo bei estradine muzika besidominčiam jaunimui ir suaugusiesiems suteikiama galimybė vystyti savo gebėjimus, mokantis iš geriausių tos srities pedagogų. Projektu siekiama apjungti įvairaus amžiaus muzikuojantį ir šokantį jaunimą bei suaugusiuosius bendrame menų projekte, skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, tobulinti rajono menininkų atlikimo kompetencijas, muzikavimo lygį. Šių metų stovyklos pirmoji paskaita „Ansamblinis grojimas ir jo privalumai“ įvyko birželio 5 dieną, paskaitą vedė Jievaras Jasinskis. Rugpjūčio 2 dieną lektorius Vytautas Bložė žiniomis dalinosi antrojoje projekto paskaitoje. Nuo rugpjūčio 7 dienos prasidėjo intensyvi, turininga ir muzikantams ypač naudinga džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai Jurbarke 2023“. Stovykla vyko Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje. Visi dalyviai čia praleido 5 dienas – muzikalias, kupinas naujų patirčių ir žinių. Stovyklos metu vyko individualios pamokos, bendros paskaitos, repeticijos ir pamokos. Muzikantai pabiro po skirtingus Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos kabinetus – vienuose skambėjo pučiamųjų garsai, kituose muzikantai „gaudė“ ritmą mušdami būgnus ir kitus mušamuosius instrumentus, treti mokėsi vokalo subtilybių, gitaros valdymo paslapčių ir sėmėsi įvairių kitų žinių. Tarp pamokų ir repeticijų stovyklos dalyviai visi kartu pusryčiavo, pietavo ir vakarieniavo, smagiai bendravo, apsilankė Smalininkų kartodrome ir pasivažinėjo kartingais bei kitaip nuotaikingai leido laiką. Visas dienas džiazo muzikos stovykloje su dalyviais dirbo ir savo žiniomis bei patirtimi dalinosi nuostabūs, kompetentingi ir dėmesingi mokytojai: Viačeslav Krasnopiorov (mušamieji), Adomas Bitinas (saksofonas), Lina Rovaitė (vokalas), Vaidotas Rukas (gitara, ritmo grupė), Vytautas Bložė (trimitas), Albinas Gražulis (trombonas) ir Aurimas Mitkus, vedęs užsiėmimus garso režisieriams.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 10 dieną, Smalininkų technologijos ir verslo mokykloje įvyko stovyklos „Nauji vėjai Jurbarke“ koncertas, kuriame pasirodė Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“ (vadovas Gytis Gvozdas, koncertmeisteris Vytis Binkauskas), vokalinis ansamblis „Jada voice“ (vadovė Guostė Bridikytė) ir stovykloje dalyvavę muzikantai bei mokytojai. Nuostabiame koncerte skambėjo lietuviški ir užsienio šalių kūriniai, privertę susirinkusiuosius kartu smagiai palinguoti ir paniūniuoti. Bigbendo „Jada“ vokalistės Miglė Šašytė ir Gabrielė Gvozdė pasirodė ir kaip solistės, ir duetu – kartu su visais stovyklos muzikantais atliko ypatingai gražią Eltono Johno dainą „I‘m still standing“.

Koncerto pabaigoje renginį vedusi vokalo mokytoja Lina Rovaitė į sceną pakvietė Jurbarko kultūros centro direktorę Aidą Bliundžiuvaitienę, kuri nuoširdžiai dėkojo visiems mokytojams už nepamainomas žinias ir patirties dalinimąsi, stovyklos „Nauji vėjai“ iniciatoriams Gyčiui Gvozdui ir Vyčiui Binkauskui bei bigbendo „Jada“ nariams, kurie šių metų rugsėjį taps studentais. Direktorė dėkojo už ilgametę meilę džiazo muzikai, linkėjo niekada nuo jos neatsitraukti ir toliau sėkmingai dalyvauti kolektyvo veikloje.

Po padėkos žodžių tiek susirinkusių žiūrovų, tiek stovyklos mokytojų ir kai kurių muzikantų laukė staigmena – bigbendą „Jada“ paliekantys nariai paruošė specialų pasirodymą. Talentingasis jaunimas stovyklos metu paslapčia nuo kitų kruopščiai repetavo ir koncerte visus nudžiugino dainos „Aerobika“ energingu pristatymu. Šis pasirodymas palydėtas ypač šiltais aplodismentais.

Penktadienį, rugpjūčio 11-ąją, stovyklos dalyviai toliau dalyvavo paskaitose, o vakare koncertavo labdaringame klubo „Lions“ vakare. Baigiamasis stovyklos „Nauji vėjai Jurbarke“ koncertas įvyks Jurbarko krašto šventės, skirtos Juozapui Gudavičiui ir Antanui Šabaniauskui metu. Rugpjūčio 26-osios vakarą bigbendas „Jada“ pristatys specialiai šiai šventei parengtą programą ir pasirodys kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistu Juozu Janužu. Nuoširdžiai kviečiame!

Džiazo muzikos stovyklą „Nauji vėjai Jurbarke“ remia Lietuvos kultūros taryba ir Jurbarko rajono savivaldybė. Tariame ačiū!

Daugiau nuotraukų čia.


Spausdinti   El. paštas