Dokumentinio filmo „Pietryčių Lietuvos istorijos“ pristatymas

Dokumentinio filmo „Pietryčių Lietuvos istorijos“ pristatymas

2024 metų lapkričio pradžioje įvyko naujo dokumentinio filmo „Pietryčių Lietuvos istorijos“ premjera. Šis filmas kviečia žiūrovus pažvelgti į jaudinančius ir plačiajai mūsų visuomenei dar mažai žinomus lietuvių švietimo vingius nuo 1920 metų iki šių dienų. Minint Lietuvių kalbos dienas, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro vadovės Danutės Samienės iniciatyva, šis filmas buvo nemokamai pristatytas ir Jurbarko kultūros centre. Stebėti filmo pristatymo susirinko gausi Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivių publika. Filmą pristatė režisierius Albertas Vidžiūnas bei filmo sumanytojas ir pagrindinis rėmėjas Mindaugas Vyskupaitis.

Sukurti tokį filmą buvo sena šį kraštą mylinčių žmonių svajonė. „Labai džiaugiamės, kad su puikiu kūrybiniu kolektyvu pagaliau pavyko pasiekti rezultatą“, – sakė filmo sumanytojas ir pagrindinis filmo rėmėjas, UAB „Mėta“ savininkas ir vadovas Mindaugas Vyskupaitis. Filmas vaizdžiai atskleidžia, kaip lietuviai sunkiomis lenkų okupacinio režimo sąlygomis siekė išsaugoti kalbą ir kultūrą, galimybę šviestis gimtąja kalba. Jame taip pat išryškintos ugdymo aktualijos sovietmečiu, aptariama ir šių dienų švietimo būklė. Pagrindinis filmo veikėjas yra buvęs ilgametis Vilniaus rajono Marijampolio vidurinės mokyklos vadovas Algimantas Masaitis. Šioje mokykloje jis pradėjo dirbti 1960 metais. Marijampolio vidurinė mokykla kelis dešimtmečius buvo vienintelė lietuviškai ugdanti mokykla šiame krašte. Apie 70 proc. mokyklos auklėtinių baigdavo aukštąsias mokyklas. Jo veikla yra puikus mokytojo, mylinčio tautos kalbą ir tėvynę, pavyzdys. Jo pėdomis seka taip pat savo profesijai atsidavę pedagogai Bezdonyse, Dieveniškėse, Šalčininkuose, Trakų Vokėje, Turgeliuose, Lavoriškėse ir kitos vietovėse. A. Masaitis – Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas. Šiai draugijai vadovauja nuo pat jos atkūrimo 2004 metais. Tai nenuilstantis Pietryčių Lietuvos švietimo metraštininkas. Ne veltui šio mokytojo iš didžiosios raidės gyvenimo ir aktyvios veiklos istorija sužavėjo filmo kūrėjus Agnę Marcinkevičiūtę ir Albertą Vidžiūną.

Po filmo vyko įdomi diskusija, kurioje dalyvavo filmą pristatę kūrėjai ir rėmėjai, Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkas Gediminas Klangauskas, Konstantino Glinskio teatro vadovė D. Samienė ir kiti. Po filmo Mindaugas Vyskupaitis susirinkusius vaišino įmonės „Mėta“ gaminiais ir mėtų arbata. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems!

Daugiau nuotraukų


Spausdinti   El. paštas