Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis „Velniškas pasiūlymas“ PERKELTAS Į LAPKRIČIO 6 D.

perkeltas
Kategorija
Renginiai
Data
2024-05-09 18:00

Dėmesio!
Gegužės 9 dieną turėjęs vykti spektaklis „Velniškas pasiūlymas“ PERKELIAMAS į LAPKRIČIO 6 dieną! Įsigyti bilietai galios, o jei norite grąžinti, kreipkitės www.ticketmarket.lt
Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

 

Mišelis Foras (Michel Faure) gimė 1934 m., Paryžiuje. Prieš apsigyvendamas Londone, kur gyveno 1963–1970 m., jis praktikavosi keliose profesijose. Rašė mokomuosius televizijos serialus, įskaitant pradedančiųjų bei vidutinio lygmens prancūzų kalba – anglams, o retkarčiais savo serialuose tapdavo ir aktoriumi. 1970 m. M. Foras išvyko į Monrealį (Kanada), kur daugiausia specializavosi teatruose bei kūrė drauge su garsiuoju frankofoninio teatro režisieriumi Poliu Bisone (Paul Buissonneau).

Pjesė „Velnias vasarą“ buvo parašyta dar Prancūzijoje tais pačiais metais ir nuo to laiko nepraranda aktualumo visame pasaulyje. Apie tai liudija ir tas faktas, kad 1985 m. Lietuvos nacionalinėje televizijoje (LRT) buvo nufilmuotas TV spektaklis „Apsėdo velnias“ pagal jau minėtą Michel Faure pjesę “LE DIABLE EN ÉTÉ“ (1970). Pjesėje fantastinė istorija, pasakojanti apie atominių bombų pardavimą privatiems klientams „asmeniniam naudojimui“. Pirkėją ypač traukia valdžios pranašumas, kurį jis, turėdamas bombą, įgytų prieš savo kaimynus. Neįvertinama tik viena: ir kiti kaimynai paeiliui gali įsigyti tą patį ginklą. Šį farsą, nežiūrint į atominio ginklo grėsmės aktualumą visame pasaulyje, autorius pateikia su humoru ir sarkazmu. Įdomūs veikiančių personažų charakteriai suteikia galimybę žiūrovui pažvelgti komiškai į aktualius šiuolaikinio pasaulio klausimus, taip pat, kartu su pjesės personažais, suvokti atominės bombos naudojimo absurdiškumą iš esmės, bei palieka viltį ir tikėjimą taikia visos planetos ateitimi.

Šiandieniniame pasaulyje itin aktuali tema pristatoma Telšių Žemaitės dramos teatro scenoje, o spektaklio „Velniškas pasiūlymas“, pagal prancūzų dramaturgo Mišelio Foro pjesę, siužetas leidžia atpažinti tiek save, tiek aplinką.

Režisierius – Badri Tserediani

Dailininkė – Giedrė Slavinskienė

Vaidina: Donatas Žilinskas

Margarita Bladženauskaitė

Deividas Rajunčius

Bilietų kaina: 8,00 ir 10,00 Eur
Bilietus galite įsigyti Jurbarko kultūros centro bilietų kasoje (darbo dienomis nuo 16 iki 18 val., tel. +370 698 70 372) ir www.ticketmarket.lt

 
 
 

Powered by iCagenda