Sakralinės muzikos festivalis "Jubilate". Koncertas, skirtas Gedulo ir vilties dienai paminėti „Tango karo metu“

Jubilate_birželio_13_naujas
Kategorija
Renginiai
Data
2021-06-13 16:00

Jurbarko K. Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje 

Koncertas, skiriamas Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-osioms metinėms ir didžiojo Vilniaus išminčiaus Gaono metams paminėti.

ATLIKĖJAI

RAFAILAS KARPIS (tenoras)

VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita)

ŽILVINAS BRAZAUSKAS (klarnetas)

RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)

MONIKA KIKNADZĖ (altas)

NATANIA HOFFMAN (violončelė)

SONATA ZUBOVIENĖ (fortepijonas)

ROKAS ZUBOVAS (fortepijonas)

PROGRAMOJE
Skambės kompozitorių C. S.Taube, E.Granados, B.Golc, H.Krása, G.Butterworth, D.Kattenburg, M.Lattès, A.Gold, S. S.Translateur, M. Fine „Tango in Time of  War“ kūriniai  bei Antoine de Saint-Exupery tekstai.

Koncertinė programa TANGO KARO METU į vieną ansamblį subūrė muzikus, įsitikinusius, kad muzikos kalbos pagalba galima dalintis labai svarbiomis įžvalgomis apie pačius reikšmingiausius patyrimus, ir siekiančius, kad muzikiniai koncertai būtų ne vien smagi pramoga, bet taip pat suvirpintų ir pačias jautriausias klausytojų sielos kerteles.
Programa apjungia dešimties kompozitorių kūrinius. Programoje atrado vietą muzika, sukurta Ispanijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Moravijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Olandijoje, Vokietijoje. Čia susipynė tango, valso, polkos, lopšinės, dainos ir kamerinė muzika.
Ši puošni, labai stilistiškai įvairi muzikinė puokštė, yra suvienyta vieno vardiklio: visi kūrinių autoriai kompozitoriai tapo dviejų didžiųjų dvidešimtojo amžiaus beprotybių – pasaulinių karų – aukomis. Kai kurie jų mirė koncentracijos stovyklose, kiti – apkasuose ar apgultuose miestuose, vienas jų paskendo torpeduotame laive. Visus šiuos kompozitorius vienija ir tai, kad kiekvienas jų savo gyvenime tryško kūrybos džiaugsmu, o savo muzika dalinosi su įvairiausių tautybių žmonėmis.
Koncertine programa TANGO KARO METU atlikėjai siekia, kad kiekvienas pajustume šioje šviesioje, emocingoje muzikoje kompozitorių troškimą gyventi ir kurti grožį.

 
 

Powered by iCagenda