Sekminių išvakarėse, gegužės 23 d., Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje nuaidėjo pirmasis šių metų tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Jubilate“ atidarymo koncertas, pavadintas Kristijono Donelaičio žodžiais: „Šimtus jau metus saulelė tekėjo ir leidos“. Gražiame koncerte dalyvavo bei muzikos ir poezijos samplaiką dovanojo vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė ir aktorius, skaitovas Giedrius Arbačiauskas. Atidarymo vakarą skambėjo didžiųjų kompozitorių J. S. Bacho, J. K. Kerllo, S. Karg-Elerto, M. K. Čiurlionio ir K. Jenkinso kūriniai vargonams, persipinantys su jautria lietuviškos poezijos žodžio galia L. Rėzos, J. Marcinkevičiaus ir A. Miškinio eilėmis. Festivalio atidarymo koncerte dalyvavę svečiai privertė sustoti, klausytis ir išjausti nuostabiai kalbančią muziką. Festivalio „Jubilate“ atidarymo proga sveikinimo žodžius tarė ir organizatorei Laurai Matuzaitei-Kairienei dėkojo Jurbarko kultūros centro direktorė Rytė Gedrimienė.
Šių metų festivalio programa žada daug įsimintinų susitikimų ir išskirtinių muzikinių patirčių. Žiūrovų laukia senosios muzikos ansamblio „Pulchra in Fortis“ baroko muzikos vakaras, miuziklas „Liuteris“, koncertas „Baroko aidas“ su atlikėjais iš Vokietijos, romantiškų vargonų muzikos programa „Gotikinė siuita“, didysis koncertas „Dovana Jurbarko miestui“, kuriame skambės Antonio Vivaldi „Gloria“, edukacinis koncertas „Vargonų atsiradimo istorija“, choro iš Vokietijos „Bacho choras“ koncertas bei adventinis renginys „Betliejaus taikos ugnies šviesoje“. Kviečiame sekti mūsų naujienas ir iki pasimatymo renginiuose!
