Jurbarko politinių kalinių ir tremtinių choro ištakos siekia 1989 metų vasarą, kai Aldonos Kleinienės iniciatyva Jurbarke susibūrė dainingų žmonių grupė.
Susirinkusieji dainavo tremtyje sukurtas dainas, koncertavo Jurbarke ir Kiduliuose. Pamažu prie jų prisidėti pareiškė norą vis daugiau tremtinių, todėl kilo mintis organizuoti mišrų tremtinių chorą. Jam vadovauti buvo pakviesta chorvedė Marija Tautkuvienė, o pirmoji repeticija įvyko 1990 m. lapkričio 29 d.
Choro krikšto diena tapo 1991 m. sausio 12-oji, kai susirinkę į Jurbarko kultūros centrą, kur Jurbarko rajono politinių kalinių ir tremtinių konferencijos metu turėjo vykti pirmasis oficialus choro prisistatymas-koncertas, choristai sužinojo apie dramatiškus įvykius Vilniuje: Spaudos rūmų užėmimą ir iškilusią grėsmę Lietuvos valstybingumui. Choristai drauge su šeimos nariais skubiai išvyko į Vilnių. Ta diena ir Sausio 13-osios naktis sutelkė kolektyvą, įkvėpė tikėjimą choro vadove ir pasitikėjimą savimi. Choras ėmė dainuoti viešai visur, kur tik galėjo ir spėjo: prie pakelės kryžių, prie partizanų kapų pamiškėse, visose Jurbarko rajono dainų šventėse ir valstybinių švenčių minėjimuose. Vilniaus jurbarkiškių klubo kvietimu koncertavo Verkių rūmuose Vilniuje. Dainavo ir giedojo beveik visuose Jurbarko rajono miesteliuose ir kaimuose. Giedojo per atlaidus Skirsnemunėje, Eržvilke, Užventyje (Kelmės r.), keletą kartų – Šiluvoje. Daktvavo visose rajono, apskrities, zonos, respublikinėse ir Pasaulio lietuvių dainų šventėse. Choras gastroliavo Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje. Vatikane choras dainavo popiežiui Jonui Pauliui II. Keliavo ir į artimąjį užsienį – lietuvių organizuotas šventes Lenkijoje ir Karaliaučiaus srityje (Rusijos Federacija).
Choras daug koncertavo visoje Lietuvoje: Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Utenoje, Ukmergėje, Marijampolėje, Alytuje, Telšiuose, Šilutėje, Kretingoje, Gargžduose, Šilalėje ir kitur.
Choro vadovės Marijos Tautkuvienės iniciatyva 2000 metais Jurbarke įvyko pirmasis kraštiečiui Stasiui Šimkui skirtas chorinės dainos festivalis „Kur bakūžė samanota“, kuris vėliau tapo tarptautiniu.
Per daugiau kaip 25 kūrybinio gyvenimo metus Jurbarko kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Versmė“ turėjo apie 500 koncertų. Repertuaras, prasidėjęs nuo tremtinių ir liaudies dainų, plėtėsi, darėsi vis sudėtingesnis.
2014 metais, minėdami choro 25-metį, choristai išleido knygą „Dainuojanti Versmė“, kurioje sudėti choristų prisiminimai, aprašyta choro koncertinė veikla ir išvykos, choristų biografijos.
„Versmės“ veikla nutrūko 2016 metais, kai dėl sveikatos būklės jį paliko vadovė Marija Tautkuvienė.