Tėvo diena Seredžiuje paminėta gražiausiomis dainomis ir eilėmis

Tėvo diena Seredžiuje paminėta gražiausiomis dainomis ir eilėmis

Birželio 4 dieną Seredžiaus senelių globos namuose vyko jaukus Tėvo dienos minėjimas. Gyventojus gražia koncertine programa nudžiugino Jurbarko kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovas Arūnas Samys). „Versmės“ dainininkės atliko skambias dainas apie tai, kas brangiausia – Lietuvą, gimtinę ir prisiminimus.

Dainavimo studijos „Zylė“ atlikėjai iš konkurso grįžo su aukščiausiais įvertinimais

Dainavimo studijos „Zylė“ atlikėjai iš konkurso grįžo su aukščiausiais įvertinimais

Birželio 4 dieną Alytaus muzikos mokykloje vyko respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų dainavimo konkursas „Mažosios žvaigždelės“, kuriame mūsų kraštui atstovavo Jurbarko kultūros centro solinio dainavimo studijos „Zylė“ (vadovė Lina Lukošienė) dainininkai. Augustas Šimanauskas, Giedrė Maksimovaitė ir Žemyna Antanavičiūtė pristatė ir solinius numerius, ir dainavo duetu.

Dainomis ir puikia nuotaika mokiniai palydėti į vasarą

Dainomis ir puikia nuotaika mokiniai palydėti į vasarą

Pirmąją vasaros dieną Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje vyko smagi pradinukų mokslo metų pabaigos šventė. Šventėje padėkota mokiniams ir tėveliams, ketvirtokams įteikti pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai. Mokyklos kieme vykusiame renginyje netrūko šypsenų, gražių linkėjimų ir, žinoma, muzikos – papuošti šventę kvietimo sulaukė Jurbarko kultūros centro dainavimo studijos „Zylė“ (vadovė Lina Lukošienė) dainininkės Radvilė ir Viltė.

Folkloro grupė „Imsrė“ sveikino „Novą“ jubiliejaus proga

Folkloro grupė „Imsrė“ sveikino „Novą“ jubiliejaus proga

Paskutinę gegužės dieną Griškabūdžio kultūros salėje vyko ypatinga šventė – folkloro ansamblio „Nova“ 30-mečio jubiliejinis koncertas. Graži sukaktis subūrė esamus ir buvusius kolektyvo narius, bendruomenę, bičiulius bei folkloro puoselėtojus iš įvairių Lietuvos rajonų. Jubiliatus sveikino gausus būrys svečių, skambėjo „Novos“ ir draugų atliekamos dainos.

Kapela „Santaka“ džiugino Raudonės pilies festivalio lankytojus

Kapela „Santaka“ džiugino Raudonės pilies festivalio lankytojus

Paskutinį gegužės šeštadienį Raudonėje praūžė Raudonės pilies festivalis. Visą dieną trukusioje šventėje buvo apstu pramogų ir koncertų, veikė amatininkų mugė, užsiėmimai ir veiklos vaikams ir suaugusiems. Muzikinę programą papildė ir Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis).

Festivalyje „Ant rubežiaus“ dalyvavo kapela „Santaka“

Festivalyje „Ant rubežiaus“ dalyvavo kapela „Santaka“

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose net kelias dienas vyko trankus, garsus ir nuotaikingas XXV jubiliejinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“. Didžiuliame festivalyje dalyvavo gausus būrys įvairaus žanro muzikantų ir kapelų bei dainininkų. Mūsų miestui festivalyje gegužės 29-ąją gražiai atstovavo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis).

Šventiškai paminėta Kaimynų diena

Šventiškai paminėta Kaimynų diena

Praėjusį ketvirtadienį, gegužės 28 d., VšĮ Jurbarko socialinės paslaugos Grupinio gyvenimo namuose turiningai ir jaukiai paminėta Kaimynų dieną. Šventinė popietė prasidėjo kūrybine edukacija, kurią vedė Jurbarko kultūros centro edukacinių programų vadovė Indrė Kateivė. Edukacijos metu gyventojai kartu su svečiais įsitraukė į kūrybinį procesą, gamino spalvingus darbelius, bendravo ir džiaugėsi galimybe išbandyti naują veiklą.

Moterų chorui „Saulė“ prestižiniame tarptautiniame konkurse Lenkijoje – sidabro diplomas

Moterų chorui „Saulė“ prestižiniame tarptautiniame konkurse Lenkijoje – sidabro diplomas

2026 m. gegužės 30 d. Balstogėje (Lenkija), iškilmingoje Branickių rūmų Didžiojoje auloje, vyko 10-asis tarptautinis chorų konkursas „Giesmė Gaudeamus“, subūręs chorinės muzikos kolektyvus iš įvairių šalių. Mūsų kraštui konkurse atstovavo Jurbarko kultūros centro moterų choras „Saulė“ (vadovė Danutė Lapienė, koncertmeisterė Evelina Tamošaitytė). Kolektyvas komisijai pristatė kruopščiai parengtą programą, pademonstravo aukštą meninį lygį, muzikalumą ir sceninę kultūrą.

„Nemunėlio“ šokėjai sukosi nuostabiame festivalyje „Vaikystės glėby“

„Nemunėlio“ šokėjai sukosi nuostabiame festivalyje „Vaikystės glėby“

Gegužės 30 dieną Mažeikių Senamiesčio parką užliejo jaunatviška energija, liaudiško šokio ritmai ir nuoširdžios šypsenos – čia vyko jau V Lietuvos moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Vaikystės glėby“. Įspūdinga šventė subūrė beveik 3 tūkstančius jaunųjų šokėjų iš įvairiausių Lietuvos kampelių bei Lenkijos lietuvių bendruomenės Punske. Džiugu, kad tarp būrio talentingiausių šokėjų dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė).

Jurbarko kultūros centre lankėsi garbinga Kultūros centrų premijos komisija

Jurbarko kultūros centre lankėsi garbinga Kultūros centrų premijos komisija

Vakar, gegužės 27 d., Jurbarko kultūros centrą aplankė malonūs svečiai – „Tautadienio“ proga pasipuošę tautiniais kostiumais pasitikome Kultūros centrų premijos vertinimo komisiją. Jurbarko kultūros centras šiais metais parengė ir vertinimui pateikė paraišką dėl Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos įsteigtos Kultūros centrų premijos kategorijoje „Už mėgėjų meno ir (ar) dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, (ir) ar už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą“. Kultūros centrų premijos vertinimo komisija, susipažinusi su pateikta paraiška, atrinko Jurbarko kultūros centrą tolimesniam vertinimo etapui.