Jurbarko kultūros centras kviečia teikti maitinimo paslaugą Jurbarko krašto šventės metu. Šventės data – 2025 m. rugpjūčio 23 d., šventės vieta – Jurbarko dvaro parkas.
Pagrindinės sąlygos:
Balandžio 15-oji visiems kultūrą mylintiems žmonėms yra ypatinga – tądien minima Pasaulinė kultūros diena (Pasaulinė meno diena). Šią dieną minime įvairiai – renginiais, akcijomis ir staigmenomis. Šiais metais švęsti Kultūros dieną pakvietėme vieno atokesnių Jurbarko miesto kvartalų – Lauko gatvėje esančio vadinamojo „Susivienijimo“ gyventojus, aplinkinių gatvių ir visus kitus jurbarkiečius. Daugiabučių namų kieme balandžio 15-osios vakarą skambėjo nuotaikingos melodijos ir dainos, kurias dovanojo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis).
Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-metį, Lietuvos Respublikos Seime vyko ypatinga ceremonija, kurios metu simbolinės „Signatarų trispalvės“ ir Kovo 11-osios akto kopijos buvo įteiktos jaunimui iš visos Lietuvos. Jurbarko rajonui šiame gražiame ir reikšmingame renginyje atstovavo Jaunimo reikalų tarybos narė, jaunimo darbuotoja Simona Kulikauskaitė kartu su Savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatore Sigita Kiudiene. Iškilmingos ceremonijos metu gauta trispalvė ir Kovo 11-osios akto kopija, skirta visai Jurbarko rajono bendruomenei, visus šiuos metus bus eksponuojama rajono kultūros ir švietimo įstaigose.
Jurbarko kultūros centre (2 aukšte, prie Mažosios salės) ši simbolinė trispalvė ir akto kopija bus eksponuojama iki 2025 m. gegužės 16 d.
Saulėtą Verbų Sekmadienį Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras praleido ypač prasmingai, turiningai ir jaukiai. Jurbarkiečiai Veiverių šaulių namuose pristatė muzikinę pasaką „Trivainėlis“ (režisierė Danutė Samienė, kompozitorė Rūta Šličkutė). Po Šv. Mišių Verbų sekmadienį stebėti šilto ir muzikalaus spektaklio susirinko gausus būrys vaikų su tėvais ir seneliais. Pasaka apie Trivainėlį ir aveles sužavėjo ir vaikus, ir suaugusius.
Saulėtai pavasarišką balandžio 13-ąją Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ (vadovė Birutė Šneiderienė) keliavo į Marijampolės rajone esantį Gižų kaimą, kur buvo pakviesti suvadinti savo spektaklį „Žaldokynė“. Skirsnemuniškiai, apkeliavę jau tikrai didžiąją dalį Lietuvos, žinoma, neatsisakė pasirodyti ir Gižų žiūrovams!
Balandžio 11 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko XI Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ 2025 Suvalkijos (Sūduvos) regioninis ratas. Konkursas šiemet skiriamas Lietuvių liaudies dainų metams ir pirmojo Liudviko Rėzos sudaryto lietuvių liaudies dainų rinkinio 200 metų sukakčiai paminėti. Šiame etape pasirodė „Tramtatulio“ dalyviai, kurie rajoniniuose turuose buvo atrinkti komisijos. Suvalkijos (Sūduvos) regioniniame rate dalyvavo Jurbarko, Kauno, Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio rajonų, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių vietinių ratų laureatai.
Balandžio 12 d. Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ (vadovė Justė Lukauskienė) svečiavosi Tauragės kultūros centre, kur vyko liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Susibėgę patrepsėkim. Kartos“. Festivalio scenoje pasirodė kolektyvai iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių – nuo vaikų iki senjorų, visi pasipuošę tautiniais kostiumais ir šokantys pagal lietuvių liaudies muziką. Jurbarkiečiai Tauragės scenoje atliko keletą gražių šokių, tokių kaip „Senjorų apvalcius“, „Šiaučiukas kriaučiukas“ ir kt.
Artėjant gražiausiai pavasario šventei, šv. Velykoms, imame sukti galvas, kaip kuo gražiau papuošti savo šventinį stalą. Svarbiausia ir gražiausia šios šventės puošmena, be abejonės, yra velykiniai margučiai. Apie tai, kaip margučius papuošti tradiciniu lietuvių kiaušinių dažymo būdu – vašku – praėjusį penktadienį, balandžio 11 d., Skirsnemunės bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Velykaičių marginimas“.