Atidarytas šių metų tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Jubilate“

Atidarytas šių metų tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Jubilate“

Sekminių išvakarėse, gegužės 23 d., Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje nuaidėjo pirmasis šių metų tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Jubilate“ atidarymo koncertas, pavadintas Kristijono Donelaičio žodžiais: „Šimtus jau metus saulelė tekėjo ir leidos“. Gražiame koncerte dalyvavo bei muzikos ir poezijos samplaiką dovanojo vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė ir aktorius, skaitovas Giedrius Arbačiauskas.

Jauki, šventiška ir nuotaikinga 15-oji „Girdžių krivūlė“

Jauki, šventiška ir nuotaikinga 15-oji „Girdžių krivūlė“

Šeštadienį, gegužės 23 d., Girdžių klebonijos klojime vyko smagioji klojimo teatrų šventė „Girdžių krivūlė 2026“. Penkioliktą kartą prabėgusi šventė paliko daug šilumos, nuoširdžių susitikimų ir gražių emocijų. Girdžių klebonijos klojime susibūrę teatrai dovanojo žiūrovams juoką, jautrias akimirkas ir bendrystę, kuri dar ilgai išliks atmintyje. Ypatingojoje klojimo scenoje šiais metais vaidino Šakių kultūros centro Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriaus kolektyvas, pristatęs I. Lukošienės komediją „Meilės pinklės“, Biržų kultūros centro Papilio skyriaus mėgėjų teatras „Vaidintojų atžalynas“ atvežė spektaklį „Tuščia kertė širdyje“, o Jurbarko kultūros centro Girdžių klojimo teatras „Mituvis“ (vadovė Loreta Zdanavičienė) žiūrovams dovanojo premjerą – „Moterų džiaugsmai ir rūpesčiai“.

„Bildukas“ dainomis sveikino Jurbarko sporto centro absolventus

„Bildukas“ dainomis sveikino Jurbarko sporto centro absolventus

Gegužės 21 dieną Jurbarko miesto Romualdo Marcinkaus stadione vyko šventiška ir tuo pačiu jautri šventė – atsisveikinta su šių metų Jurbarko sporto centro absolventais. Svečius sveikino ir pažymėjimus bei atminimo dovanas įteikė Jurbarko sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė. Dalyvauti šventėje ir pasveikinti absolventus dainomis buvo pakviestas Jurbarko kultūros centro jaunuolių choras „Bildukas“ (vadovė Danutė Lapienė, koncertmeisterė Evelina Tamošaitytė).

Ansamblis „Versmė“ ir „Zylės“ dainininkės dalyvavo gražioje šventėje „Laisvės šaukliai“

Ansamblis „Versmė“ ir „Zylės“ dainininkės dalyvavo gražioje šventėje „Laisvės šaukliai“

Šiandien, gegužės 20 d., Jurbarko kultūros centre vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus organizuota rajoninė ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ir mokinių poezijos ir dainų šventė „Laisvės šaukliai“, skirta partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Šventės subūrė mažus ir didelius dainos mylėtojus, pristačiusius skambius lietuviškus pasirodymus. Jurbarko kultūros centrui atstovavo du kolektyvai: politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovas Arūnas Samys) bei solinio dainavimo studijos „Zylė“ (vadovė Lina Lukošienė) dainininkės Agota Špatkauskaitė ir Rugilė Urbaitė.

Jaukus Šeimos dienos minėjimas Žindaičiuose

Jaukus Šeimos dienos minėjimas Žindaičiuose

Gegužės 15-osios vakarą Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriuje vyko šventinis vakaras, skirtas Šeimos dienai „Šeima – tai mūsų šaknys ir sparnai“. Renginys subūrė bendruomenę jaukiam pasibuvimui kartu ir pasidžiaugti svečių pasirodymu –į sceną pakvietė Eržvilko kultūros centro Šimkaičių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovas Arūnas Bauža). Atvykę svečiai dovanojo žiūrovams nuotaikingas ir šiltas dainas.

„Nemunėlis“ sveikino „Aukso paukštę“ gavusią „Vėlungą“

„Nemunėlis“ sveikino „Aukso paukštę“ gavusią „Vėlungą“

Gegužės 16-ąją Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) svečiavosi Klaipėdoje, kur vyko ypatinga šventė – Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų tautinių šokių sambūriui „Vėlunga“ ir vadovui prof. Vidmantui Mačiulskiui buvo įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė“. Koncerte dalyvavo šventės šeimininkai, „Vėlungos“ šokėjai, ir artimiausi draugai – Jurbarko „Nemunėlis“ ir Klaipėdos „Vytinė“.

„Šyspena“ iš Šilutės grįžo su I vietos taurėmis

„Šyspena“ iš Šilutės grįžo su I vietos taurėmis

Šeštadienį, gegužės 16 d., Jurbarko kultūros centro šiuolaikinio šokio kolektyvas „Šypsena“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) keliavo į Šilutės kultūros centrą, kur dalyvavo šokių konkurse-festivalyje „Šokių uostas 2026“. Tai jau trečia kartą praūžęs konkursinis festivalis, kasmet suburiantis vis gausesnį būrį įvairių stilių šokių kolektyvų iš visos Lietuvos. „Šypsenos“ šokėjos konkurse pristatė savo 2 ypač profesionaliai paruoštus šokius: „Gyvenimo graviūras“ ir „Water dragon“.

Jurbarko kultūros centro komanda su kolegomis džiugino mažuosius S. Kneipo festivalio dalyvius

Jurbarko kultūros centro komanda su kolegomis džiugino mažuosius S. Kneipo festivalio dalyvius

Saulėtą gegužės 15-ąją Jurbarko Mituvos slėnyje vyko ypatinga šventė – respublikinis ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikų Sebastiano Kneipo festivalis „Laiminga vaikystė“, kurį organizavo Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla. Festivalis subūrė gausų būrį vaikų, mokytojų ir sveikatinimo idėjų puoselėtojų iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Renginio metu mažieji dalyviai keliavo per skirtingas veiklų stoteles, kuriose jų laukė įvairūs personažai ir smagios kūrybinės užduotys.

Ansamblis „Verdenė“ vokalinės muzikos konkurse pelnė 2 vietą

Ansamblis „Verdenė“ vokalinės muzikos konkurse pelnė 2 vietą

Vakar, gegužės 16 d., Šakių kultūros centre vyko respublikinis vokalinės muzikos festivalis-konkursas „Lakštingalėlė“. Šis renginys – graži Šakių kultūros centro tradicija, šiemet nuskambėjusi jau  kartą. Ne pirmą kartą „Laštingalėlės“ scenoje pasirodo ir Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vadovė Dalė Jonušauskienė, koncertmeisterė Danutė Švedienė).

Gegužės 16-ąją Jurbarke skambėjo Gatvės muzikos diena

Gegužės 16-ąją Jurbarke skambėjo Gatvės muzikos diena

Gegužės 16-ąją Jurbarke skambėjo Gatvės muzikos diena. Nuo ankstaus ryto įvairiose miesto vietose skambėjo gyva muzika, melodijos ir dainos, netrūko puikios nuotaikos ir palaikančių klausytojų. Šiais metais Gatvės muzikos diena buvo jubiliejinė – 20-oji. Tai visoje Lietuvoje ir už jos ribų minima iniciatyva, gimusi muzikanto Andriaus Mamontovo kvietimu išeiti į gatves ir dalintis muzika su žmonėmis.