Jurbarko kultūros centras prisijungė prie akcijos „TAUTAdienis“

Jurbarko kultūros centras prisijungė prie akcijos „TAUTAdienis“

Praėjusiais metais Lietuvoje pirmą kartą visuomenė pakviesta jungtis prie tautinės tapatybės iniciatyvos „TAUTAdienis“. Tądien įmonės ir žmonės kviečiami puoštis baltiškais, tautiniais kostiumais ar etnizuotais rūbais. Iniciatyva siekiama padėti prisijaukinti šį rūbą tiems, kurie gal net nėra jo vilkėję, ir paskatinti dažniau juo puoštis svarbiomis gyvenimo progomis. Šiais metais iniciatyvos organizatoriai pakvietė tęsti šią gražią tradiciją ir gegužės 26-ąją susiburti „TAUTAdieniui“. Jurbarko kultūros centras su džiaugsmu priėmė šį kvietimą ir buvo vieni pirmųjų užsiregistravusių – pirmajam šimtukui buvo išsiųstos gardžios „Vilniaus duonos“ dovanos, kuriomis šiandien vaišinome jurbarkiečius.

Choras „Saulė“ iš nacionalinio konkurso grįžo pasipuošusios sidabru

Choras „Saulė“ iš nacionalinio konkurso grįžo pasipuošusios sidabru

Šeštadienį, gegužės 23 d., Kėdainiuose nuskambėjo tarptautinis chorų festivalis ir nacionalinis konkursas „AVE MUSICA“, kuriame dalyvavo Jurbarko kultūros centro „Saulė“ (vadovė Danutė Lapienė). Choristės turėjo galimybę pasirodyti ne tik garbingai specialiai šiam konkursui sudarytai tarptautinei komisijai (nariai atvyko iš Lenkijos, Latvijos ir Sakartvelo), bet ir gausiam būriui kolegų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Visi pasirodę chorai buvo suskirstyti į kategorijas pagal savo sudėtį.

Sakralinės muzikos studija „LUX“ dalyvavo Vyšyvankos dienos minėjimui skirtame koncerte Vilniuje

Sakralinės muzikos studija „LUX“ dalyvavo Vyšyvankos dienos minėjimui skirtame koncerte Vilniuje

Saulėtą gegužės 23-ąją Vilniuje vyko ypatingas renginys – „Vyshyvanka Choir 2026“, skirtas Vyšyvankos dienai paminėti. Renginio tikslas – sukurti didžiulį ukrainiečių ir lietuvių daugiabalsį chorą – kaip Ukrainos palaikymo ir mūsų tautų draugystės simbolį. Šis įspūdingas renginys subūrė šimtus dalyvių iš Lietuvos ir Ukrainos į vieną didžiulį chorą, tapusį laisvės, stiprybės ir vienybės simboliu.

„Versmė“ dalyvavo dainų šventėje „Leiskit į Tėvynę“

„Versmė“ dalyvavo dainų šventėje „Leiskit į Tėvynę“

XVII respublikinėje politinių kalinių ir tremtinių dainų šventėje „Leiskit į Tėvynę“, vykusioje praėjusį sekmadienį, gegužės 24 d., Vievyje, tarp 24 šalies chorų garbingai skambėjo ir Jurbarko vardas – joje dalyvavo Jurbarko kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovas Arūnas Samys). Šventė prasidėjo prasmingomis Šv. Mišiomis Vievio šv. Onos bažnyčioje, o visą dieną lydėjo pagarba tremtinių, politinių kalinių ir tautos istorijos atminimui.

„Dairosi Dievas nuo kalno“ pristatytas Griškabūdyje

„Dairosi Dievas nuo kalno“ pristatytas Griškabūdyje

Praėjusį penktadienį, gegužės 22 dieną, Griškabūdžio kultūros salėje vyko ypatingas kultūros vakaras – Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras (vadovė Danutė Samienė) pristatė poezijos spektaklį „Dairosi Dievas nuo kalno“ (režisierius Albertas Vidžiūnas). Žiūrovai turėjo galimybę pasinerti į jautrų poezijos, muzikos ir teatro pasaulį, kupiną prasmingų žodžių bei emocijų.

Atidarytas šių metų tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Jubilate“

Atidarytas šių metų tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Jubilate“

Sekminių išvakarėse, gegužės 23 d., Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje nuaidėjo pirmasis šių metų tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Jubilate“ atidarymo koncertas, pavadintas Kristijono Donelaičio žodžiais: „Šimtus jau metus saulelė tekėjo ir leidos“. Gražiame koncerte dalyvavo bei muzikos ir poezijos samplaiką dovanojo vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė ir aktorius, skaitovas Giedrius Arbačiauskas.

Jauki, šventiška ir nuotaikinga 15-oji „Girdžių krivūlė“

Jauki, šventiška ir nuotaikinga 15-oji „Girdžių krivūlė“

Šeštadienį, gegužės 23 d., Girdžių klebonijos klojime vyko smagioji klojimo teatrų šventė „Girdžių krivūlė 2026“. Penkioliktą kartą prabėgusi šventė paliko daug šilumos, nuoširdžių susitikimų ir gražių emocijų. Girdžių klebonijos klojime susibūrę teatrai dovanojo žiūrovams juoką, jautrias akimirkas ir bendrystę, kuri dar ilgai išliks atmintyje. Ypatingojoje klojimo scenoje šiais metais vaidino Šakių kultūros centro Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriaus kolektyvas, pristatęs I. Lukošienės komediją „Meilės pinklės“, Biržų kultūros centro Papilio skyriaus mėgėjų teatras „Vaidintojų atžalynas“ atvežė spektaklį „Tuščia kertė širdyje“, o Jurbarko kultūros centro Girdžių klojimo teatras „Mituvis“ (vadovė Loreta Zdanavičienė) žiūrovams dovanojo premjerą – „Moterų džiaugsmai ir rūpesčiai“.

„Bildukas“ dainomis sveikino Jurbarko sporto centro absolventus

„Bildukas“ dainomis sveikino Jurbarko sporto centro absolventus

Gegužės 21 dieną Jurbarko miesto Romualdo Marcinkaus stadione vyko šventiška ir tuo pačiu jautri šventė – atsisveikinta su šių metų Jurbarko sporto centro absolventais. Svečius sveikino ir pažymėjimus bei atminimo dovanas įteikė Jurbarko sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė. Dalyvauti šventėje ir pasveikinti absolventus dainomis buvo pakviestas Jurbarko kultūros centro jaunuolių choras „Bildukas“ (vadovė Danutė Lapienė, koncertmeisterė Evelina Tamošaitytė).

Ansamblis „Versmė“ ir „Zylės“ dainininkės dalyvavo gražioje šventėje „Laisvės šaukliai“

Ansamblis „Versmė“ ir „Zylės“ dainininkės dalyvavo gražioje šventėje „Laisvės šaukliai“

Šiandien, gegužės 20 d., Jurbarko kultūros centre vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus organizuota rajoninė ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ir mokinių poezijos ir dainų šventė „Laisvės šaukliai“, skirta partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Šventės subūrė mažus ir didelius dainos mylėtojus, pristačiusius skambius lietuviškus pasirodymus. Jurbarko kultūros centrui atstovavo du kolektyvai: politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovas Arūnas Samys) bei solinio dainavimo studijos „Zylė“ (vadovė Lina Lukošienė) dainininkės Agota Špatkauskaitė ir Rugilė Urbaitė.

Jaukus Šeimos dienos minėjimas Žindaičiuose

Jaukus Šeimos dienos minėjimas Žindaičiuose

Gegužės 15-osios vakarą Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriuje vyko šventinis vakaras, skirtas Šeimos dienai „Šeima – tai mūsų šaknys ir sparnai“. Renginys subūrė bendruomenę jaukiam pasibuvimui kartu ir pasidžiaugti svečių pasirodymu –į sceną pakvietė Eržvilko kultūros centro Šimkaičių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovas Arūnas Bauža). Atvykę svečiai dovanojo žiūrovams nuotaikingas ir šiltas dainas.