Šeimos dienai ir Nemuno metams skirtas koncertas – muzikali metų laikų pasaka ir jautrus atsisveikinimas

Šeimos dienai ir Nemuno metams skirtas koncertas – muzikali metų laikų pasaka ir jautrus atsisveikinimas

Gegužės 15-osios vakarą Jurbarko kultūros centre skambėjo muzika, šokiai ir skleidėsi šilčiausi bendrystės jausmai – čia vyko šventinis koncertas, skirtas Tarptautinei šeimos dienai ir Nemuno metams paminėti. Jurbarko kultūros centro jaunimo ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvai „Nėmunėlis“ ir „Šypsena“, su vadove Jolanta Telišauskiene priešakyje, pakvietė bendram pasirodymui liaudišką kapelą „Mituva“ (vadovė Jadvyga Žemliauskienė) bei moterų vokalinį ansamblį „Verdenė“ (vadovė Dalė Jonušauskienė) ir kartu surengė nuostabų koncertą.

„Sūkurėlis“ Šeimos dieną šventė gražiame festivalyje Plungėje

„Sūkurėlis“ Šeimos dieną šventė gražiame festivalyje Plungėje

Vakar, gegužės 15-ąją, Jurbarko kultūros centro jaunių liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“ (vadovė Kristė Donauskienė) Šeimos dieną minėjo Plungės rajono savivaldybės kultūros centre vykusiame festivalyje „Šokio ir bičiulystės sparnai“. Čia dalyvauti jurbarkiečius pakvietė festivalį organizavę „Sūkurėlio“ draugai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ ir vadovė Sonata Kazlauskytė.

Jaukus romansų vakaras Skirsnemunėje

Jaukus romansų vakaras Skirsnemunėje

Gegužės 14-osios vakarą Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriuje skambėjo jautrūs romansai, šilti žodžiai ir nuoširdūs susitikimai. Romansų vakare „Žmogui reikia žmogaus“ dalyvavo Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinio Kidulių dvaro ansamblis „Volungė“, vadovaujamas Laimos Blauzdžiūnienės.

Teatralizuota konferencija paminėtas garbingas ir gražus jubiliejus

Teatralizuota konferencija paminėtas garbingas ir gražus jubiliejus

Jurbarko kultūros centre surengta teatralizuota konferencija „90 metų – ne pensija, o antras veiksmas“, skirta Konstantino Glinskio teatro aktorės, tautodailininkės ir ilgametės medikės Laimutės Juzikėnaitės-Ašmonaitienės garbingam jubiliejui paminėti. Per savo gyvenimą jubiliatė teatre sukūrė net 20 vaidmenų, o konferencijos metu žiūrovams buvo linksmai ir kūrybingai pristatyti keli ryškiausi bei labiausiai įsimintini personažai.

„Vaivorykštė“ dalyvavo nepamirštamoje „Mažojoje Melpomenėje“

„Vaivorykštė“ dalyvavo nepamirštamoje „Mažojoje Melpomenėje“

Gegužės 6–11 dienomis Plungėje vyko vienas didžiausių ir ryškiausių teatro renginių visoje Lietuvoje – XIV tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“. Dalyvauti išskirtiniame festivalyje ir pilnomis saujomis semti nepamirštamą patirtį, garbės turėjo ir Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ (vadovė Birutė Šneiderienė). Jurbarkiečiai – nuolatiniai šio renginio dalyviai, šiais metais pristatę naujausią savo spektaklį „Maratonas“. Festivalio metu „Vaivorykštės“ jaunieji aktoriai ne tik vaidino scenoje, bet ir aktyviai dalyvavo įvairiose kūrybinėse bei edukacinėse veiklose.

Poezijos spektaklis priminė lietuviško žodžio grožį

Poezijos spektaklis priminė lietuviško žodžio grožį

Gegužės 6 dieną Jurbarko kultūros centre buvo minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga susirinkusiems buvo pristatytas Konstantino Glinskio teatro (vadovė Danutė Samienė) poezijos spektaklis-improvizacija „Dairosi Dievas nuo kalno“ (režisierius Albertas Vidžiūnas). Tai spektaklis, ypatingai taikliai ir įtaigiai atskleidžiantis lietuvių kalbos grožį, prasmę ir gyvybingumą, kviečiantis iš naujo pajusti gimtojo žodžio galią, emocinį skambesį bei neatsiejamą ryšį su tautos tapatybe, istorija ir žmogaus vidiniu pasauliu. Spektaklyje naudojamos Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos, Vinco Mykolaičio-Putino, Aldonos Puišytės, Antano Gailiaus eilės.

„Santaka“ melodijomis sveikino ugniagesius gelbėtojus

„Santaka“ melodijomis sveikino ugniagesius gelbėtojus

Gegužės 4 d. Raudonės pilyje gražiu renginiu paminėta Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – diena. Tai ypatinga proga pagerbti žmones, kurie kasdien stoja į kovą su ugnimi, gelbsti gyvybes, saugo turtą ir ramybę. Renginyje ugniagesiams gelbėtojams dėkojo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir Jurbarko rajono Garbės pilietis Vokietijos Federacinės Respublikos pilietis Heinzas Putlitzas. Smagią nuotaiką ir muzikinius sveikinimus susirinkusiems dovanojo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis).

 

„Zylės“ dainininkės koncertavo Veliuonoje

„Zylės“ dainininkės koncertavo Veliuonoje

Balandžio 29 dieną Veliuonos kultūros centre vyko Mamos dienai skirtas koncertas, kuriame gražiausius pasirodymus mamoms dovanojo jaunieji dainininkai, šokėjai ir muzikantai. Dalyvauti jaukiame ir gražiame koncerte kvietimą priėmė ir Jurbarko kultūros centro solinio dainavimo studijos „Zylė“ (vadovė Lina Lukošienė) dainininkės: Agota Špatkauskaitė, Radvilė Ryliškytė ir Viltė Eidokaitytė.

„Vaivorykštė“ vaidino „Scenos pavasaryje“ Šakiuose

„Vaivorykštė“ vaidino „Scenos pavasaryje“ Šakiuose

Balandžio 28 d. Šakių „Varpo“ mokykloje vyko teatro šventė „Scenos pavasaris – 2026“. Šventė vyko visą dieną – buvo pristatyti 4 spektakliai, vyko įdomūs susitikimai. Atidaryti šventę buvo pakviestas Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ (vadovė Birutė Šneiderienė), pristatęs naujausią spektaklį „Maratonas“ (pagal Svindelso romaną „Dorieji“). Su „Vaivorykšte“ Šakiuose svečiavosi ir „Maratoną“ kartu su teatro vadove Birute režisavęs Kajus Kalvelis – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientas dalinosi savo patirtimi, aktyvia veikla kultūriniame gyvenime ir jaunimo telkimo srityje.

Į Jurbarko kultūros centro jaunių liaudiškų šokių kolektyvo ir vadovės rankas nusileido AUKSO PAUKŠTĖ

Į Jurbarko kultūros centro jaunių liaudiškų šokių kolektyvo ir vadovės rankas nusileido AUKSO PAUKŠTĖ

Šių metų gegužės 10 diena nuo šiol įrašyta į Jurbarko kultūros centro ir viso rajono istoriją – į Jurbarko kultūros centrą atskirdo „Aukso paukštė“ – aukščiausias mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimas Lietuvoje. Už išskirtinai aktyvią veiklą ir aukštus pasiekimus šiuo svarbiu apdovanojimu įvertintas Jurbarko kultūros centro jaunių liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“ ir vadovė Kristė Donauskienė.