Dokumentinių filmų festivalis

Data: 

Penktadienis, Lapkritis 22, 2013 - 10:00

Lapkričio 22 d. (penktadienis) 

Jurbarko kultūros centre

Dokumentinių filmų festivalis 

Programoje:

10 val. - Kino filmas „Au Pair"

Danija / 2011 m. / 58 min.

Režisieriai: Nicole N. Horanyi, Heidi Kim Andersen

Operatoriai: Niels Thastum, Nicole N. Horanyi

Montažas: Steen Johannesen

Prodiuserė: Helle Faber, Made in Copenhagen 

Trys filipinietės per “Au Pair” programą į Daniją atvyko dėl skirtingų priežasčių. Roselie paliko gimtuosius namus, kad jauniausiajai seseriai užtikrintų galimybę baigti mokslus. Devyniolikmetė Matet siunčiamais pinigais padeda vėžiu sergančiai motinai. Tuo tarpu Theresos siunčiami pinigai gelbsti skurstančią šeimą ir prisideda prie mažametės dukros ateities. Merginos supranta, kad grįžti į Filipinus nėra prasmės ir laikiną darbą Danijoje reikia pakeisti kažkuo kitu – likti dirbti nelegaliai, išvažiuoti uždarbiauti kitur arba tiesiog susirasti Danijoje turtingą vyrą. Nors „au pair“ buvo įsteigta kaip kultūrinių mainų priemonė, tačiau iš šio filmo tampa akivaizdu, kad programa tapo pigios darbo jėgos importo ir išnaudojimo sistemos dalimi, kur ryšiai tarp žmonių pirmiausia vertinami pinigais ir nebėra lengva vienareikšmiškai atsakyti kas yra išnaudotojas, o kas – auka.

13 val. - Kino filmas „Nesuskaičiuoti žmonės"

Kanada / 2012 m. / 99 min.

Režisierius: Aaron Yeger

Operatorius: Stephen C. Whitehead

Montažas: Kurt Engfehr

Prodiuseriai: Marc Swenker, Tom Rasky 

Romų istorija Europoje ir Lietuvoje siekia šimtmečius. Per šį laikotarpį jie tapo tautosakos dalimi, romantiškais klajokliais, arkliavagiais, muzikantais ar būrėjais. Tačiau realybėje romų gyvenimas visais laikais buvo pažymėtas socialinės atskirties, nepakantumo ir – galiausiai – rasizmo ženklais. Šiandien vis dar mažai kam žinoma, kad beveik pusė milijono romų tapo holokausto aukomis nacių konclageriuose Antro pasaulinio karo metais. „Nesuskaičiuoti žmonės“ pateikia kompleksišką romų tautos istorijos paveikslą, kuriame susilieja kultūros, muzikos ir poezijos pavyzdžiai, holokaustą išgyvenusių žmonių pasakojimai ir skaudžios šių dienų realijos. Europai nesugebant išspręsti savo didžiausios etninės mažumos socialinių problemų, daugeliui europiečių romai ir toliau išlieka tiesiog „čigonai“, tie, kurių geriausia vengti.

18 val. - Kino filmas „Pasirodymas"

Prancūzija / 2013 m. / 72 min.

Režisierius: Olivier Meyrou

Operatorius: Jean-Marc Bouzou

Montažas: Amrita David

Prodiuseris: Bénédicte Couvreur, Hold Up Films 

Pagrindinis filmo herojus – Fabrice – garsios cirko akrobatų trupės žvaigždė. Tačiau svaiginanti karjera nutrūksta patyrus sunkią traumą pasirodymo metu. Jaunas vyras lieka iki juosmens paralyžiuotas visam gyvenimui. Neįsivaizduodamas gyvenimo be cirko, Fabrice nusprendžia sugrįžti į jį kaip nacionalinio cirko mokyklos treneris. Tarp trenerio ir jo mokinių – Alexandre‘o ir Matias‘o – užsimezga ypatingas draugystės ir pasitikėjimo ryšys. Jie nusprendžia sukurti tokį pasirodymą, kuriame galėtų dalyvauti ir Fabrice. Ilgus metus režisieriaus Olivier Meyrou kurtas filmas itin subtiliai atskleidžią sunkią negalią patyrusio žmogaus vidinę dramą, norą kabintis į gyvenimą, ieškoti naujų savęs realizavimo formų. Filme dominuoja ilgi, ramūs kadrai, nuotaiką kurią intymūs herojų pašnekesiai. Akių žvilgsnis ar tylos minutė poilsio metu čia pasako daugiau, nei galėtų pasakyti žodžiai.

 

 

Šiemet žmogaus teisių kino festivalį „Nepatogus kinas“ jau aplankė daugiau nei dešimt tūkstančių didžiųjų Lietuvos miesto gyventojų ir svečių. Planuojama, kad šis festivalis žiūrovų skaičiumi bus didžiausias per septynerius savo gyvavimo metus. Į Tauragę „Nepatogus kinas“ įžengs lapkričio 18 d., o Jurbarką – lapkričio 22 d. Jau tradiciniu tapęs kino festivalis žiūrovus kvies išgirsti negražias, tačiau tikras istorijas.
Tauragėje festivalis žiūrovus pasitiks vokiečių filmo „Auksinis Ruduo“ peržiūra. „Nors Lietuvoje įprasta, kad pensijos sulaukę žmonės dingsta iš žiniasklaidos dėmesio ir visuomeninio gyvenimo, „Auksinis Ruduo“ sugriauna seno žmogaus stereotipą ir verčia susimastyti apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų įsivaizduojame savo senatvę“, - teigia „Nepatogaus kino“ organizatoriai. Vilniuje šis filmas pelnė daugiausia žiūrovų simpatijų. Po filmo vyks susitikimas su miesto bendruomene, kurio metu bus diskutuojama apie senėjimą, dalinamasi asmeninėmis įžvalgomis ir drauge ieškoma problemų sprendimo būdų. Diskusijoje dalyvaus grupės „G&G Sindikatas” lyderis ir socialinių judėjimų aktyvistas Garbielius Liaudanskas-Svaras.
Tauragėje ir Jurbarke pristatoma dokumentinių filmų programa „Nereikalingi žmonės“ skirta herojams, kuriuos visuomenė norėjo nurašyti, išstumti į užribį, geriausiu atveju paprasčiausiai apsimetant, kad jie neegzistuoja. Tai programa, kur nagrinėja etninės neapykantos, senatvės, neįgalumo, lyčių lygybės temas. Nors dauguma šios programos filmų pasakoja apie įvykius tolimose valstybėse arba kelių dešimtmečių įvykius, tačiau net ir Lietuvos žiūrovai turėtų įžvelgti sąsajų su mūsų šalies nūdienos realijomis. Svarbiausia, jog visi šie filmai – apie nepalūžtančius bei sunkumų nepaisančius žmonės, kurie gali tapti puikiu pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu.
Programą užbaigs prancūzų dokumentinė juosta „Pasirodymas“, pristatoma Jurbarko kultūros centre. Ilgus metus režisieriaus Olivier Meyrou kurtas filmas itin subtiliai atskleidžią sunkią negalią patyrusio žmogaus vidinę dramą, norą kabintis į gyvenimą, ieškoti naujų savęs realizavimo formų. Filme dominuoja ilgi, ramūs kadrai, nuotaiką kuria intymūs herojų pašnekesiai.
Tradiciškai žmogaus teisių kino festivalis kiekvienais metais dalį savo programos skiria asmenų lygiateisiškumo temai. Šiemet ši programa atsirado Lietuvos žmogaus teisių centrui bendradarbiaujant su Lygių galimybių plėtros centru bei organizacija „Psichikos sveikatos perspektyvos“, bendromis pastangomis įgyvendinant projektą „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje“. Šio projekto dėka filmų peržiūros keliauja per dešimt Lietuvos miestų. Tauragėje seansai vyks B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, bendradarbiaujant su „Europe Direct Tauragėje“, Jurbarke – Jurbarko kultūros centre. Visos filmų peržiūros nemokamos.
Daugiau informacijos: Gediminas Andriukaitis, el. p. gediminas@lchr.lt, tel. 8 605 12624

 

Darbo laikas

Bilietų kasos darbo laikas:
pirmadienį - penktadienį nuo 16.00 iki 18.00 val.
Jei renginiai vyksta poilsio dienomis, bilietų kasa dirba 2 valandas prieš renginį. Kasos darbo metu bilietus galite rezervuoti tel. Nr. 869870372.
Rezervuotus bilietus reikia atsiimti likus 3 (trims) darbo dienoms iki renginio pradžios, kitaip bilietų rezervacija nebegalios.
Įsigyti bilietai nekeičiami ir negrąžinami, išskyrus tuos atvejus, kai renginys nukeliamas arba atšaukiamas. Atšaukus renginį, bilietai grąžinami į kasą, kurioje buvo įsigyti. Bilietai turi būti nesugadinti ar kitaip nepažeisti. Renginio laiko nukėlimo atveju, įsigytas bilietas galioja atidėtam renginiui.
Kasininkės el. paštas kasa@jurbarko-kc.lt

Sargų darbo laikas:
nuo 16 val. Tel. Nr. (8 447) 70 204.

Administracijos darbo laikas:
pirmadienį - ketvirtadienį 8.00 - 17.00 val.
(pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.)
penktadienį 8.00 - 15.45
(pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.)

Nuorodos

Jurbarko kultūros centras

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 158746870
Adresas: Dariaus ir Girėno g. 94 LT-74187, Jurbarkas

Tel. Nr. (8 447) 70203 / 70204
El. paštas info@jurbarko-kc.lt

Darbuotojų pašto nuoroda

Lankytojų elgesio Jurbarko kultūros centre taisyklės

Dizainas: Gediminas Survila